Wyniki wyszukiwania

1515 wyniki dla
Categoría
Ośrodki rekreacyjne i atrakcje turystyczne
Titular

Rancho Texas Lanzarote Park

W południowej części wyspy Lanzarote znajduje się Rancho Texas Lanzarote Park, jedyne zoo ze strefą basenów. Znane również jako Corral del Agua, to obszerny teren z atrakcjami wodnymi dla dorosłych i publiczności dziecięcej. W jego okolicy mieści się bar - restauracja, idealny, aby czegoś się napić w trakcie kąpieli. Ten ogród zoologiczny oferuje doskonały plan na niezapomniany dzień: zobaczyć mnóstwo dzikich zwierząt, skorzystać z pokazów i orzeźwić się w basenach oraz zjeżdżalniach.

Categoría
Ośrodki rekreacyjne i atrakcje turystyczne
Titular

Loro Parque Animal Embassy

Położony w miejscowości Puerto de la Cruz na północy Teneryfy ogród zoologiczny Loro Parque Animal Embassy to wyjątkowe miejsce, w którym można obejrzeć z bliska ponad 400 gatunków zwierząt oraz dowiedzieć się więcej na temat ich cech i zachowań. To nowoczesne zoo (czy też ambasada zwierząt) może poszczycić się już ponad półwiekową historią, w której trakcie stało się wzorem dla innych w zakresie ochrony gatunkowej i badań naukowych nad zwierzętami – w szczególności pod kątem ich podatności na oddziaływanie światowego kryzysu środowiskowego. Ponadto ośrodek jest pierwszym na świecie ogrodem zoologicznym o ujemnym śladzie węglowym. Loro Parque Animal Embassy to nie tylko światowy przykład dla innych ogrodów, ale też miejsce niczym sanktuarium, w którym można podziwiać małpy, wielkie koty czy ptactwo w naturalnych siedliskach; zadziwić się inteligencją i umiejętnościami delfinów, orek i lwów morskich; spacerować wśród ryb, rekinów i niezwykle różnorodnej roślinności wodnej, a przy tym korzystać z atrakcji rekreacyjnych, oferty gastronomicznej i placów zabaw dla najmniejszych gości.

Kultura

Silbo gomero

Historia języka gwizdów na La Gomerze sięga tysięcy lat. To jedyny na świecie język gwizdów, który przetrwał do dziś i został przystosowany do obecnej rzeczywistości.

Categoría
Ośrodki rekreacyjne i atrakcje turystyczne
Titular

Maroparque

Maroparque jest bardzo oryginalnym ogrodem zoologicznym. Położonym w górnej części wąwozu w Breña Alta, we wschodniej części wyspy La Palma, jest jedynym pionowym ogrodem zoologicznym pośród wszystkich Wysp Kanaryjskich. Ma bardzo przyjemną trasę przechodzącą w cieniu ogrodu botanicznego. Droga opada pochyłością utworzoną przez drewniane mosty i wybrukowane drogi. Ale co najciekawsze prowadzi ona przez klatki ptaków, w ten sposób papugi latają wokół głów zwiedzających.

Categoría
Ośrodki rekreacyjne i atrakcje turystyczne
Titular

Piramidy w Güímar

Na południowym wschodzie wyspy Teneryfa znajduje się Park Etnograficzny Pirámides de Güímar. Został on utworzony wokół sześciu występujących w tym regionie piramid schodkowych o wysokości około czterech metrów, których pochodzenie pozostaje niewyjaśnione. W muzeum zwiedzający mogą poznać inne piramidy świata oraz starożytne cywilizacje, które je zbudowały. Wydzielono tu również przestrzeń dla stosowanych przez te kultury statków, a to dlatego, że głównym pomysłodawcą tego parku był odkrywca i podróżnik Thor Heyerdahl, znany ze swych zamorskich ekspedycji.

Categoría
Ośrodki rekreacyjne i atrakcje turystyczne
Titular

Cocodrilo Park

Położony w południowo-wschodniej części wyspy Gran Canaria w pobliżu Agüimes, Cocodrilo Park oferuje zaskakujący pokaz z krokodylami, w takcie którego są one karmione na żywo w celu pokazania siły ich szczęk, podczas gdy jeden z pracowników oprowadza młode zwierzę, aby publiczność mogła je pogłaskać. O charakterze zasadniczo edukacyjnym ten pokaz służy głównie w celu wyjaśnienia zwyczajów tych zwierząt, które żyły wspólnie z dynozaurami. A ponieważ jest to również prywatne schronisko dla zwierząt pieniądze z biletów w całości przekazywane są dla opieki nad nim.

Categoría
Ośrodki rekreacyjne i atrakcje turystyczne
Titular

Sioux City

W Sioux City pojedynki są jeszcze na porządku dziennym. Kowboje prowadzą stada bydła jego ulicami, a bandycie napadają na banki pociskami z dynamitu. W Saloon dzieli się stół z szeryfem, w Banku pachnie prochem strzelniczym, a w Zoo chodzą tarantule, wiją się grzechotniki i dziwny kajman albinos z Luizjany. Sioux City to nie byle jakie miejsce to park tematyczny poświęcony Dzikiemu Zachodowi w San Bartolomé de Tirajana, zaprojektowany, aby pobudzał wyobraźnię dzieci.

Categoría
Ośrodki rekreacyjne i atrakcje turystyczne
Titular

Castillo de San Miguel

W pobliżu Los Cristianos, na południowej części Teneryfy, znajduje się imponujący Castillo de San Miguel – Zamek Świętego Michała. Każdy, kto odwiedza to miejsce, może cofnąć się w czasie do średniowiecza, aby cieszyć się prawdziwym i autentycznym spektaklem, na który składają się turnieje i gry średniowieczne, podczas udziału w bankiecie. Najmłodsi domownicy będą zdumieni siłą koni i jasnością mieczy. Cała rodzina natomiast będzie dopingować rycerza reprezentującego ją w turnieju i śmiać się z wystąpień dwornego błazna zamku.

Categoría
Ośrodki rekreacyjne i atrakcje turystyczne
Titular

Holiday World

Holiday World znajduje się w południowej części wyspy Gran Canarii i jest idealnym miejscem dla najmłodszych. Oferuje wiele atrakcji i zajęć dla dzieci, takich jak przejażdżka na kucykach, widowisko papug, a także kino 4D. Dla starszych jest diabelski młyn, z którego rozpościera się widok na cały ośrodek turystyczny w Maspalomas. Położenie w centrum handlowym zapewnia dostęp do barów i restauracji, gdzie można coś przekąsić. Tutaj dzieci świetnie spędzają czas bawiąc się z rodzicami przez cały dzień.

Categoría
Ośrodki rekreacyjne i atrakcje turystyczne
Titular

Lago Martiánez

Kompleks rekreacyjny Lago Martiánez (Jezioro Martiánez) położony jest w Puerto de la Cruz, w północnej części wyspy Teneryfa. Z niepowtarzalnymi widokami na morze i Teide, w kompleksie znajduje się również duże sztuczne jezioro otoczone basenami, szmaragdowe wody, ogrody, tarasy i restauracje. Park został zaprojektowany w połowie lat siedemdziesiątych przez znanego artystę Césara Manrique, który wykorzystał elementy tradycyjnej architektury i flory Wysp Kanaryjskich.