Wyspy Kanaryjskie czekają na Twoją wizytę

Osiem wysp na Oceanie Atlantyckim, gdzie można odpocząć od szarej rzeczywistości i rutyny, aby wrócić naładowanym energią. Odkryj krajobraz wulkaniczny, odpocznij na rajskich plażach, poznaj starodawny las, odwiedź głębokie jary i strome klify, zrelaksuj się i popływaj w krystalicznie czystych wodach.

Contenido

Poznaj różnorakie krajobrazy, które zaskoczą Cię swoją wyjątkowością. Spróbuj tradycyjnej lokalnej gastronomii, a także nowoczesnej kuchni tworzonej przez prestiżowych kucharzy. Poznaj cenne dziedzictwo historyczne i kulturowe Wysp, zarówno spuściznę po rdzennych mieszkańcach, jak i Hiszpanach.

 Możesz tutaj przyjechać o dowolnej porze roku. To wyspy wiecznej wiosny. Znajdziesz tutaj najprzyjemniejszy klimat na świecie.

Zapraszamy!
 

 

 

00:00
Título
Wyspy Kanaryjskie
Vídeo
Póster
Tienes que venir aquí, Islas Canarias
Tienes que venir aquí, Islas Canarias
Tipo
Ancho completo
Imagen
Tenerife
Tenerife
Contenido

Odzyskaj energię!

Odpoczynek na plaży, kąpiele słoneczne i odświeżające kąpiele morskie pozwalają odprężyć ciało i umysł. W relaksie pomogą również lasy, góry czy zapierające dech w piersiach krajobrazy wulkaniczne, noce pełne gwiazd, czy słuchanie szumu fal podczas kolacji w knajpce przy oceaniczny brzegu.


Contenido

A zachody słońca? Najlepiej oglądać je w towarzystwie najbliższych, przy lampce win kanaryjskich oznaczonych nazwą pochodzenia. Z pewnością zapomnimy wtedy o zegarku, aby żyć chwilą. Można też skorzystać z usług spa lub talasoterapii czy masażu w jednym z wyspecjalizowanych ośrodków. Lub po prostu odpocząć w jednym z hoteli, których wybór jest dość duży.

 

Z tych właśnie powodów (i wielu więcej) Wyspy Kanaryjskie to miejsce, gdzie można odzyskać energie życiowe, aby wrócić do domu jak nowonarodzony.

 

 

Contenido

Krajobrazy wulkaniczne i nieokiełznana przyroda

Proces wynurzania się ośmiu Wysp Kanaryjskich z Oceanu Atlantyckiego na powierzchnię trwał miliony lat. Na wyspach zrodziło się życie i wiele gatunków znalazło niszę ekologiczną, przekształcając ten archipelag w jedno z miejsc o największej bioróżnorodności na świecie. Imponujące wulkany i enigmatyczne pola lawy zaraz obok gęstych lasów, surowe krajobrazy z lekkimi wzniesieniami obok głębokich jarów pełnych roślin, żyzne doliny kończące się stromymi klifami — Wyspy Kanaryjskie to ziemia tysiąca kolorów, zamieszkiwana przez gatunki endemiczne. I jeśli podniesiesz wzrok, zobaczysz przejrzyste niebo, na którym można policzyć gwiazdy.  

Contenido

Tutaj znajdziesz to, czego szukasz

Kilka dni urlopu na Wyspach Kanaryjskich daje dużo. Przede wszystkim pobyt tutaj naładuje Cię energią, tak aby móc aktywnie spędzać czas na miejscu, zarówno w dzień, jak w i nocy. Odwiedzający mogą tutaj uprawiać sporty wodne, takie jak surf czy windsurf, nurkowanie, obserwacja waleni w naturalnym środowisku, piesze wycieczki czy jazda na wielbłądzie, wizyta w parkach wodnych, zoo, ogrodach botanicznych, oceanach, muzeach czy wykopaliskach archeologicznych. Ponadto warto zarezerwować czasy, aby iść na zakupu czy zostawić siły na wizytę w modnych lokalach nocą czy wyjście na spektakl czy koncert.


 

Contenido

Tak blisko i tak bezpiecznie

Najlepszy klimat, piękne plaże, różnorodność krajobrazów, liczne możliwości spędzania czasu w parze, z przyjaciółmi, rodziną czy też solo... Takie wakacje to prawdziwy przywilej, zwłaszcza w tak niedalekiej odległości od dowolnego miasta w Europie. Oprócz bliskości geograficznej, dochodzi tutaj czynnik ludzki. Mieszkańcy wysp są bardzo przyjaźni, co również sprawi, że poczujesz się jak w domu. Ta destynacja zapewnia bezpieczeństwo odwiedzających poprzez spełnianie najwyższych standardów europejskich w zakresie zdrowia czy innych podstawowych usług. Wyspy Kanaryjskie wzmocniły i wdrożyły nowe protokoły bezpieczeństwa sanitarnego, aby ograniczyć wszelkie ryzyko.


 

Imagen
Playa de la Francesa
Playa de la Francesa

Poznaj wszystkie wyspy

Contenido

Teneryfa,  100% życie

Plaże, piesze szlaki, lasy, parki wodne. Obserwacja wielorybów i delfinów w naturalnym środowisku lub spacer zabytkową starówką. Czy może gra w golfa pod niebieskim niebem? Również! Obowiązkowa jest także wizyta na Teide. Ten szczyt zapewnia również doskonałe warunki do obserwacji gwiazd nocą. Na Teneryfie wszystko jest możliwe.

Więcej informacji


 

Contenido

Gran Canaria,  wyspa opowieści

Gran Canaria, znana również jako „miniaturowy kontynent”, wyróżnia się głębokimi kontrastami. Tego samo dnia można tutaj spędzić dzień na plaży otoczonej piaskowymi wydmami i zobaczyć szczyty w środkowej części wyspy okraszone sosnami kanaryjskimi, jary, kaldery wulkanów, czy spędzić dzień w spa albo noc w klubie.

Więcej informacji


 

Contenido

Lanzarote — odmienna wyspa

Jest tan odmienna, że krajobrazy na tej wyspie przypominają inną planetę, jak np. Park Narodowy Timanfaya. Wulkany i pola lawy sięgające aż po horyzont, w różnych odcieniach tęczy pozornie wydają się jałowe. Lanzarote to również plaże, białe domu i winnice.

Więcej informacji


 

Contenido

Fuerteventura, plaża na Wyspach Kanaryjskich

Odwiedzający znajdą tutaj nieskończone plaże z białym piaskiem i turkusowymi wodami, z których wiele jest odludnych. Wyspa jest marzeniem dla osób szukających własnego raju, aby odpocząć, poczuć morską bryzę, opalić się i wykąpać w spokojnych i krystalicznie czystych wodach, ale również przyciąga lubiących adrenalinę surferów czy kitesurferów.

Więcej informacji


 

Contenido

La Palma, „la Isla Bonita” (pol. piękna wyspa)

To najbardziej zielona wyspa. Zielona dzięki swoim gęstym lasom sosen kanaryjskich i makaronezyjskich lasów wawrzynolistnych, ekosystemu z trzeciorzędu, który znalazł tutaj schronienie. Krajobrazy wulkaniczne na wyspie potrafią oczarować, jak np. Park Narodowy Caldera de Taburiente. Na jednym ze szczytów parku znajduje się jedno z najważniejszych na świecie obserwatoriów astrofizycznych.

Więcej informacji


 

Contenido

La Gomera, poczuj się wyjątkowy

Legendy i magia. Również historia i kultura rdzennej ludności, która wyraża się np. w postaci specyficznego na tej wyspie języka gwizdów o nazwie silbo. Wyspa jest schronieniem dla najlepiej zachowanych makaronezyjskich lasów wawrzynolistnych na świecie, w Parku Narodowym Garajonay. Skały, jary biegnące aż do plaż z piaskiem wulkanicznym, piękne lasy palmowe... Wyspa jest naprawdę wyjątkowa.

Więcej informacji


 

Contenido

El Hierro, wyspa z duszą

To cisza i widoki panoramiczne, od których może zakręcić się w głowie. Krajobrazy wulkaniczne, które chwytają za duszę. To spokój królujący w lokalnych miejscowościach, życie bez pośpiechu. To przezroczyste morze, pełne życia, nieodparta pokusa dla miłośników nurkowania. To szlaki przecinające lasy, ale również lawa i piasek. To wyspa, którą można poczuć wszystkimi zmysłami.

Więcej informacji


 

Contenido

La Graciosa, mały skarb

To najmniejsza z Wysp Kanaryjskich. To odludne plaże z białym piaskiem i turkusowymi wodami. Można zatrzymać się tutaj w białym domku, prawie na samej plaży i skosztować wybornej, świeżej ryby, podziwiając pomarańczowe niebo podczas zachodu słońca, a w tle zapierające dech w piersiach klify w północnej części Lanzarote.

Więcej informacji