La Graciosa

mały skarb

Mała, spokojna, bez asfaltu i bez zanieczyszczeń, o dziewiczej przyrodzie, rajskich plażach z turkusowymi wodami i białym piaskiem, z surowymi krajobrazami, praktycznie bez ludzi... Aż ciężko uwierzyć, że takie miejsce istnieje zaledwie kilka godzin od miast europejskich.

Contenido

Do tej wyspy, leżącej jedynie pół godziny od Lanzarote, można dopłynąć na nowoczesnych łodziach, które w ciągu dnia nieustannie przybijają do brzegów. Spełni ona wszystkie marzenia podróżujących poszukujących samotności, odpoczynku i możliwości kontemplacji przyrody.

Tak jak na pozostałych wyspach archipelagu kanaryjskiego na La Graciosie również panuje przyjemny klimat przez cały rok, dlatego też można tutaj przyjechać o dowolnej porze roku. Wyspa wchodzi w skład obszaru chronionego krajobrazu Archipelagu Chinijo i stanowi jeden z trzech rezerwatów morskich na Wyspach Kanaryjskich. Jest również schronieniem dla licznych ptaków morskich.

Wyspa, w całości objęta ochroną, stanowi doskonałe miejsce do odpoczynku, kąpieli słonecznych i rewitalizujących kąpieli. Odwiedzający mogą zwiedzać ją pieszo lub rowerem i skosztować gastronomii kanaryjskiej w restauracjach przy morzu.

 

 

00:00
Título
La Graciosa
Vídeo
Póster
Caleta de Sebo
Caleta de Sebo
Tipo
Ancho completo
Contenido

Dziewicze plaże o turkusowych wodach

Dziewicze, puste plaże o białym piaseczku i turkusowych wodach to główna atrakcja La Graciosy. Może zaskakiwać fakt, że podczas pobytu na tak małej wyspie można codziennie spędzać dzień na innej plaży.

Niektóre z nich są częściej odwiedzane, oczywiście w zależności od poru roku, jednak na innych raczej nie spotkamy żywej duszy. Znajdziemy tutaj plaże o spokojnych wodach, gdzie można uprawiać snorkeling, oraz plaże z dużymi falami i prądami morskimi, gdzie trzeba uważać; plaże z białym lub złotym piaskiem oraz plaże ze skał wulkanicznych, kontrastujące między sobą tak bardzo, że wydaje się to nierzeczywiste.
 

Imagen
Contenido

La Graciosa rowerem

Jednym z najlepszych sposobów na zwiedzanie wyspy jest rower. Nie należy zapominać, że La Graciosa jest w całości objęta ochroną, więc taki przyjazny dla środowiska naturalnego środek transportu jest tu mile widziany. Poza tym wyspa jest dość płaska, więc odwiedzający nie zmęczą się zbytnio, udając się nawet w najdalsze zakątki. Ścieżki rowerowe są dobrze oznaczone i nie należy ich opuszczać, aby nie zaszkodzić środowisku naturalnemu. Rower natomiast można wynająć na wyspie na dowolny czas. Komu w drogę, temu czas!

Contenido

Szlaki piesze

Na wyspie jest wiele szlaków pieszych, które przecinają lwią część terenu zdominowanego głównie przez surowe krajobrazy wulkaniczne, na których nie ma drzew ani cienia. W podobny sposób jak rowerzyści, piechurzy nie powinni opuszczać wyznaczonych ścieżek, aby nie zaszkodzić temu drogocennemu ekosystemowi, zamieszkiwanemu przez gatunki endemiczne, niespotykane w innej części globu.

Cztery główne szlaki piesze prowadzą do rajskich plaż i innych ciekawych miejsc na wyspie, które z pewnością oczarują każdego. Spacer tymi szlakami o zachodzie słońca to niezapomniane doświadczenie.
 

Terenu zdominowanego głównie przez surowe krajobrazy wulkaniczne, na których nie ma drzew ani cienia.

Contenido

Bogate dno morskie

Wody wokół La Graciosy, wraz z wysepkami leżącymi na północy od Lanzarote, stanowią jeden z trzech rezerwatów morskich na Wyspach Kanaryjskich. Został on utworzony, aby chronić bogaty ekosystem dnia morskiego w tym obszarze archipelagu. Ta wyspa to idealne miejsce dla miłośników nurkowania, którzy znajdą tutaj liczne gatunki fauny i flory oraz spektakularne podmorskie krajobrazy wulkaniczne z jaskiniami i tunelami.

La Graciosa oferuje alternatywę dla osób, które nie chcą nurkować z butlą, ale pragną zobaczyć te cuda. Niektóre plaże na wyspie (te ze spokojnymi wodami) umożliwiają uprawianie snorkelingu. Często spotykane są tutaj jachty stojące na kotwicy niedaleko od brzegu, których załoga opala się na pokładzie bądź kąpie się w przezroczystych wodach i robi zdjęcia. Można potem chwalić się nimi na Instagramie!
 

Contenido

Podziwianie La Graciosy z oceanu

Czy wystarczy zwiedzić tę malutką wyspę rowerem lub pieszym szlakiem? Oczywiście, że nie. Z pobliskiej Lanzarote lub Caleta de Sebo można wybrać się na wycieczkę statkiem, który, żeglując po spokojnych wodach blisko wybrzeża, pozwoli poznać La Graciosę na inny sposób.

Wycieczka nowoczesnym katamaranem, na którym goście mogą również zjeść obiad w cenie i gdzie poczujemy przyjemną chłodną bryzę i ciepłe promienie słońca, umożliwi obserwację niezamieszkanych wysepek tworzących Archipelag Chinijo, wzgórza Montaña Amarilla i plaży La Cocina. Trzeba przeżyć to samemu.

Imagen
Contenido

Nie odjeżdżaj, nie spróbowawszy…

Specjalnością tej małej wyspy na Oceanie Atlantyckim jest świeża ryba, do której dodatkiem są ziemniaki w mundurkach i „mojo”, lekko pikantny sos typowy dla Wysp Kanaryjskich.

Título

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Turismo Lanzarote