Podróż ze zwierzętami

Wyspy Kanaryjskie - miejsce przyjazne zwierzętom

Przestrzenie dla zwierząt domowych

Nasze zwierzaki są członkami rodziny, dlatego wyjeżdżając na wakacje nie chcemy ich zostawiać, aby nie tęsknić za nimi i aby one nie tęskniły za nami, tylko mogły również cieszyć się odpoczynkiem i zabawą. Dlatego ważne jest, aby wybrane przez nas miejsce wypoczynku zapewniało udany pobyt nam i naszym milusińskim. Bez wątpienia Wyspy Kanaryjskie są miejscem przyjaznym zwierzętom. Znajdziemy tutaj wszystko, co niezbędne i nie napotkamy przeszkód w spędzaniu wakacji z naszym psem lub kotem. Oczywiście musimy upewnić się, że spełniamy kilka podstawowych wymagań. Zwróć na to uwagę!

Przed podróżą

Contenido
  • Upewnij się, że posiadasz niezbędną dokumentację dla swojego zwierzaka, w tym obowiązkowe ubezpieczenie, jeśli jest to potencjalnie niebezpieczna rasa. Ponadto zwierzę musi mieć wszczepiony mikroczip (elektroniczny system identyfikacji) oraz być zaszczepione i odrobaczone.
  • Sprawdź warunki i wymagania dotyczące przewożenia zwierząt ustalone przez daną linię lotniczą.
  • Upewnij się, że w Twoim miejscu zakwaterowania akceptuje się zwierzęta.
  • Pamiętaj, aby trzymać psa na smyczy, a jeśli jest to rasa potencjalnie niebezpieczna, należy założyć mu kaganiec.

Podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich

Contenido

Oferta miejsc noclegowych i wypoczynkowych przyjaznych dla zwierząt na Wyspach Kanaryjskich jest szeroka i zróżnicowana. Jest tam wiele plaż dla psów, a także, szczególnie w miastach, istnieją specjalnie zaprojektowane parki zabaw dla psów, gdzie Twój zwierzak będzie mógł nawiązać nowe „przyjaźnie” i dobrze się bawić. Możesz spacerować z psem po ulicach każdej miejscowości bez żadnych ograniczeń, ale zawsze należy mieć przy sobie torebką i butelkę z wodą, aby móc posprzątać po swoim psie, gdziekolwiek załatwi swoje potrzeby.

Jeśli lubisz otaczać się przyrodą i spacerować po wyznaczonych szlakach turystycznych, Twój zwierzak może Ci towarzyszyć, ale powinien być pod Twoją stałą kontrolą, aby nie poczynił szkód w środowisku naturalnym.
W przypadku potrzeby konsultacji z weterynarzem, na wszystkich wyspach (z wyjątkiem La Graciosy) znajdują się pierwszorzędne przychodnie i kliniki weterynaryjne, przy czym niektóre z nich zapewniają całodobowe usługi ratunkowe, aby zdrowie Twojego zwierzaka były w dobrych rękach w razie jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku.

Nie musisz się też martwić o zakup produktów dla swojego zwierzaka. Na Wyspach Kanaryjskich znajdują się liczne wyspecjalizowane sklepy, w których znajdziesz wszystko, co zdołasz sobie wyobrazić, a także salony pielęgnacji, w których można wykąpać i ostrzyc swojego pupila. A jeśli pewnego dnia zechcesz skorzystać z jakiejś atrakcji i nie będziesz mógł zabrać swojego zwierzaka ze sobą, nie musisz z niej rezygnować. Na wyspach znajduje się wiele hoteli dla zwierząt, w których jest zapewniana opieka nad psami lub kotami przez dowolny czas.

Jak widać, Wyspy Kanaryjskie zadbają o Ciebie i Twojego zwierzaka, abyście mogli spędzić niezapomniane wakacje.