OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Podróżować zezwierzętami domowymi

WYSPY PSÓW

Od początków swojej historii Wyspy Kanaryjskie miały bardzo zażyłe kontakty ze światem psów.

Ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa canis i odnosi się do dwóch psów brytanów, którzy pierwsi odkrywcy tych wysp złapali w roku 40 p.n.e. Zdarzenie to zostało oddane nawet w herbie wysp.

PRZED PODRÓŻĄ

Jeżeli masz zamiar podróżować ze swoim zwierzęciem domowym jest szereg kwestii, które wcześniej powinno się wziąć pod uwagę. Ważne jest, abyś upewnił się i zarezerwował hotel lub zakwaterowanie, które pozwala na pobyt ze zwierzętami lub żebyś pamiętał uzyskać zaświadczenia na podróż zwierzęcia od weterynarza.

Pamiętaj również, że w chwili rezerwowania swojego biletu powinieneś sprawdzić politykę dot. zwierząt linii lotniczej i warunki, w jakich powinno podróżować twoje zwierzę.

ZWIERZĘTA DOMOWE NA WYSPACH

Kiedy znajdziesz się na wyspach ze swoim zwierzęciem powinieneś pamiętać, że obowiązkowe jest stosowanie smyczy, a nawet kagańca dla niektórych ras. Z drugiej strony, posiadasz tu miejsca specjalnie przeznaczone dla zwierząt domowych, w których twój mały przyjaciel będzie mógł skorzystać z większej wolności.

W przypadku, gdy będziesz potrzebował jakiejkolwiek konsultacji również będziesz mógł liczyć na liczne kliniki weterynaryjne na wszystkich tych wsypach.

ZAKWATEROWANIE ZE ZWIERZĘTAMI DOMOWYMI

Na tutejszych wyspach za każdym coraz więcej luksusowych hoteli akceptuje zakwaterowanie ze zwierzętami domowymi. Wiele z nich dodatkowo oferuje małe zestawy przywitalne z podstawowymi rzeczami potrzebnymi na urlopie ze zwierzętami.