OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Objeżdżać każdą wyspę

Zapoznaj się ze sposobem poruszania się po każdej wyspie klikając na każdą z nich.

La Palma El Hierro La Gomera Tenerife Gran Canaria Fuerteventura Lanzarote La Palma El Hierro La Gomera Tenerife Gran Canaria Fuerteventura Lanzarote

Tenerife

Transport na wyspie

Tenerife

Tenerife jest największą wyspą archipelagu i jest podzielona na 31 gmin. Publiczna sieć transportowa jest bardzo pełna i obejmuje autobusy, taksówki, tramwaje i różne przedsiębiorstwa wynajmujące samochody bądź motory, które pozwolą ci dotrzeć do każdego zakątka tej wyspy.

Główne odległości (z lotniska):

 • Lotnisko NT > Santa Cruz de Tenerife −> 13 km / 15 min.
 • Lotnisko NT > Puerto de la Cruz −> 27 km / 30 min.
 • Lotnisko Sur > Las Américas / Los Cristianos / Costa Adeje −> 20 km / 20 min.
 • Lotnisko Sur > Los Gigantes −> 44 km / 40 min.
 • Lotnisko Sur > Puerto de La Cruz −> 90 km / 70 min.

TAKSÓWKA

Wszystkie okręgi miejskie tej wyspy posiadają korporacje taksówkowe. Te na Teneryfie są w białym kolorze i mają licznik oraz regulowane cenniki, choć możliwe jest również zakontraktowanie wycieczki w konkretnej cenie z wyprzedzeniem. Orientacyjne ceny z lotniska są następujące:

 • Lotnisko południowe:
  • Do Los Cristianos: między 30 i 33 €
  • Do Los Gigantes: między 60 i 62 €
 • Lotnisko północne:
  • Do Santa Cruz de Tenerife: między 15 i 17 €
  • Do Puerto de la Cruz: między 40 i 42 €

AUTOBUS

Dzięki ponad 140 liniom autobusowym wyspa Teneryfa jest w pełni połączona. Jeżeli nie posiadasz własnego pojazdu tutejsze guaguas stanowią tanią opcję do przemieszczania się po wyspie.

Autobusy: Titsa

SAMOCHÓD

Jeżeli tym, czego pragniesz jest przejechanie Teneryfy wg twojego uznania masz do twojej dyspozycji ponad 15 przedsiębiorstw wynajmu samochodów. To najlepszy sposób odkrycia każdego zakątka tej wyspy bez konieczności dostosowywania się do rozkładu jazdy.

Wynajem samochodów

INNE SPOSOBY

Również możesz wybrać inne opcje mniej tradycyjne poruszania się po tej wyspie jak przejazdy limuzynami, luksusowymi samochodami lub minibusami dla specjalnych imprez, po motory, konie, quady, boggies czy Segways dla doświadczenia wyjątkowego przeżycia.

Wynajem samochodów

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Santa Cruz de Tenerife posiada dodatkowo ścieżkę rowerową, które przebiega wzdłuż wybrzeża, doskonałą dla przejażdżki z widokiem. El Guincho, na północy wyspy, również posiada inną trasę dla rowerów która przemierza plantacje bananów. Oprócz tego cała wyspa ma wiele miejsc wynajmu rowerów.

Wynajem rowerów

TRAMWAJ

Tramwaj na Teneryfie posiada dwie linie, które łączą główne i interesujące cię punkty takie jak: ośrodki administracyjne, kulturowe, edukacyjne, szpitalne czy centra handlowe pomiędzy Santa Cruz i La Laguna.

Tramwaj

El Hierro

Transport na wyspie

El Hierro

El Hierro jest najmniejszą z Wysp Kanaryjskich o odległości z północy na południe około 50 km. Posiada publiczne linie transportowe dopasowane do jej rozmiaru, można objechać wyspę taksówką lub autobusem, bądź po prostu wynająć samochód.

Główne odległości (z lotniska):

 • Lotnisko > La Restinga −> 41 km / 52 min.
 • Lotnisko > Frontera −> 26 km / 30 min.

TAKSÓWKA

Ta wyspa ma do dyspozycji usługi taksówkarskie przez 24 godz. na dobę z flotą wyposażoną w obszerne samochody dla każdego bagażu i pojazdy dostosowane do osób o ograniczonej zdolności ruchowej. Orientacyjne ceny z lotniska to:

 • Do Frontera: między 28 i 30 €
 • Do Restinga: między 48 i 52 €

AUTOBUS

El Hierro daje do twojej dyspozycji 9 linii autobusowych, które przejeżdżają przez wszystkie skupiska miejskie tej wyspy. Oferuje regularne usługi dla podróżnych o stałych trasach i cenach za przejazd lub bilety na kilka przejazdów autobusem.

Autobusy

SAMOCHÓD

El Hierro zaprasza do doświadczenia tej wyspy bez rozkładu zajęć czy rutynowych czynności i wyłączenia się bez konieczności spoglądania na zegarek. W tym wypadku najlepszą opcją jest wynajęcie pojazdu dla swobodnego odkrywanie każdego uroku wyspy.

Wynajem samochodów

Fuerteventura

Transport na wyspie

Fuerteventura

Wyspa Fuerteventura jest największa po Teneryfie i wyróżnia się z uwagi na bycie najbardziej płaską z całego archipelagu Wysp Kanaryjskich, co sprzyja szybkiej i prostej możliwości poruszania się. Posiada autobusy, taksówki, samochody do wynajęcia i inne pojazdy dla objechania tej wyspy jak każdemu najlepiej odpowiada.

Główne odległości (z lotniska):

 • Lotnisko > Corralejo −> 39 km / 40 min.
 • Lotnisko > Morro Jable −> 84 km / 1:15 horas
 • Lotnisko > Costa Calma −> 65 km / 60 min.
 • Lotnisko > Caleta de Fuste −> 8 km / 10 min.

TAKSÓWKA

Dla większej wygody możesz skorzystać z jednej z wielu korporacji taksówkowych jakie działają na tej wyspie. Orientacyjne ceny z lotniska są następujące:

 • Do Corralejo: między 40 i 50 €
 • Do Morro Jable: między 85 i 95 €
 • Do Costa Calma: między 55 i 65 €

AUTOBUS

Autobusy przejeżdżają wyspę w ramach jej 17 linii i łączą z północy na południe wszystkie okręgi miejskie. Odkryj Fuerteventura poprzez jej wewnętrzne szlaki przechodzące przez serce tej wyspy lub tymi, przebiegającymi w pobliżu wybrzeża.

Autobusy

SAMOCHÓD

Fuerteventura jest wyspą do przemieszczania się wg twojego uznania, o drogach całkowicie płaskich i odludnych, które zapraszają by opuścić okno i poczuć delikatne wiatry pasaty na swojej skórze. Jest wiele przedsiębiorstw oferujących ci tę możliwość.

Wynajem samochodów

INNE SPOSOBY

Z drugiej strony, jeżeli tym, czego pragniesz są wyjątkowe przeżycia możesz wynająć quad lub skuter wodny bądź zanurzyć się w głębinach łodzią podwodną.

Wynajem samochodów

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Jeżeli istnieje idealne miejsce do jeżdżenia na rowerze jest nim Fuerteventura. Z blisko 9 km ścieżek rowerowych i o całkowicie płaskim terenie zamienia się w doskonałe miejsce do przejażdżki rowerowej.

Wynajem rowerów

STATEK

Wyspa Lobos położona jest na północy Fuerteventura, a jedynym sposobem do niej dotarcia to morzem. Z portu w El Corralejo możesz wsiąść na statek w kierunku tej małej wysepki dla skorzystania z jednodniowej wycieczki.

Wycieczki statkiem

Lanzarote

Transport na wyspie

Lanzarote

Lanzarote najbardziej na wschód położona z Wysp Kanaryjskich. Aby móc dotrzeć do każdego miejsca tej wyspy posiada różne systemy transportowe takie jak sieci autobusowe, usługi taksówek i opcje wynajmu motorów lub samochodów.

Główne odległości (z lotniska):

 • Lotnisko > Puerto del Carmen −> 10 km / 15 min.
 • Lotnisko > Playa Blanca −> 33 km / 30 min.
 • Lotnisko > Costa Teguise −> 15 km / 20 min.
 • Lotnisko > Puerto Calero −> 15 km / 10 min.

TAKSÓWKA

Na Lanzarote możesz zadzwonić po taksówkę przez 24 h na dobę prawie w każdym miejscu tej wyspy. Abyś miał wyobrażenie tutaj masz orientacyjne ceny:

 • Do portu Carmen: ok. 18 €
 • Do Costa Teguise: ok. 25 €
 • Do Playa Blanca: ok. 45 €

AUTOBUS

Bardzo polecaną opcją, aby móc poznać wyspę bez brania samochodu jest autobus. Lanzarote posiada 35 linii z połączeniami tak, aby dotrzeć do każdego zakątka wyspy.

Dodatkowo, lokalne guaguas (autobusy) są bez wątpienia najtańszym środkiem transportu do poruszania się przede wszystkim w obrębie centrów turystycznych wyspy.

Autobusy

SAMOCHÓD

Obierz kurs miejsca przeznaczenia, do którego chcesz pojechać w niezależny sposób na wyspie dzięki różnym przedsiębiorstwom, które oferują ci tutaj wynajem samochodów lub motorów.

Wynajem samochodów

INNE SPOSOBY

Jeżeli wykluczyłeś pozostałe sposoby podróżowania Lanzarote oferuje ci możliwość popłynięcia statkiem, jadąc na wielbłądzie, a nawet odbycia turystycznego objazdu taksówkami terenowymi..

Wynajem rowerów

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Lanzarote posiada rozległą trasę rowerową i spacerową bardzo uczęszczaną przez sportowców. Trasa biegnie wzdłuż morza i łączy Arrecife z Puerto del Carmen i dociera aż do alei prowadzącej do plaż.

Wynajem rowerów

La Palma

Transport na wyspie

La Palma

La Palma jest najbardziej zieloną wyspą z najgęstszymi lasami archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z przejrzystym niebem będącym pod ochroną na którym możny obserwować mnóstwo konstelacji. Znana również jako „Piękna Wyspa” La Palma zaprasza cię do odwiedzenia począwszy od najbardziej turystycznego miasta po najbardziej odległe zakątki korzystając z różnych usług transportowych.

Główne odległości (z lotniska):

 • Lotnisko > Puerto Naos −> 40 km / 60 min.
 • Lotnisko > Los Cancajos −> 5 km / 10 min.

TAKSÓWKA

La Palma posiada ponad 30 korporacji taksówkowych, które obejmują swoim zasięgiem całą wyspę. Niektóre orientacyjne ceny są następujące:

 • Do Los Cancajos: między 7 i 9 €
 • Do Puerto Naos: między 45 i 48 €

AUTOBUS

Przemieszczaj się po wyspie tak jak jej mieszkańcy, w tym celu masz sieć autobusów międzymiastowych lub możesz wybrać pomiędzy szeroką ofertą wycieczek i wizyt z przewodnikiem dla odkrycia egzotycznej przyrody tej wyspy.

Autobusy

SAMOCHÓD

Niezależnie czy będzie to terenowy, kabriolet czy klasyczny na La Palma możesz odnaleźć kilka przedsiębiorstw które oferują ci usługi wynajmu samochodu.

Wynajem samochodów

La Gomera

Transport na wyspie

La Gomera

Znana również jako wyspa Krzysztofa Kolumba, La Gomera jest drugą najmniejszą wyspą tego archipelagu. Tutejsza sieć transportowa objeżdża całą jej obszar z północy na południe oferując różne opcje.

Główne odległości (z lotniska):

 • Lotnisko > Valle Gran Rey −> 45 km / 60 min.
 • Lotnisko > Playa Santiago −> 5 km / 5 min.
 • Lotnisko > San Sebastián de La Gomera −> 35 km / 50 min.

TAKSÓWKA

Różne korporacje taksówkowe na La Gomera obejmują swoim zasiągiem blisko całą tę wyspę i pozwalają na korzystanie z ich usług prawie w każdej części. Orientacyjne ceny z lotniska:

 • Do Valle Gran Rey: między 60 i 65 €
 • Do Playa Santiago: między 8 i 10 €

AUTOBUS

Na La Gomera możesz odnaleźć 7 linii autobusowych dla przemieszczania się między miejscowościami i zwiedzenia różnych miejsc tej wyspy…

Autobusy

SAMOCHÓD

Wynajem własnego samochodu zawsze da ci więcej wygody i swobody. W tym celu możesz liczyć na różne alternatywy na tych wyspach.

Wynajem samochodów

Gran Canaria

Transport na wyspie

Gran Canaria

Z 1560 km2 Gran Canaria jest trzecią wyspą pod względem jej obszaru. Posiada nowoczesną infrastrukturę transportową która zawiera sieć autobusową, różne korporacje taksówkowe i wynajmu samochodów lub motorów dla dotarcia do wszystkich punktów wyspy.

Główne odległości (z lotniska):

 • Lotnisko > Playa del Inglés −> 32 km / 30 min.
 • Lotnisko > Las Palmas de Gran Canaria −> 26 km / 20 min.
 • Lotnisko > Puerto de Mogán −> 54 km / 37 min.
 • Lotnisko > Puerto Rico −> 50 km / 33 min.

TAKSÓWKA

Na krótkich dystansach w obrębie tej wyspy możesz liczyć na różne korporacje taksówkowe. Wszystkie taksówki wyposażone są w licznik i regulowane cenniki. Orientacyjne ceny z lotniska wynoszą:

 • Do Las Palmas de Gran Canaria: między 27 i 30 €
 • Do Maspalomas: między 40 i 50 €
 • Do Mogán: między 60 i 70 €

AUTOBUS

Sieć autobusów międzymiastowych na Gran Canaria jest obszerna i posiada ponad 100 linii, jakie łączą blisko wszystkie kluczowe punkty wyspy i często są one najlepszą opcją dla tych, którzy nie posiadają własnego pojazdu.

Ponadto, Las Palmas de Gran Canaria, posiada swoją własną i również bardzo pełną sieć autobusów miejskich.

Global (Autobusy międzymiastowe)

Guaguas (Autobusy miejskie)

SAMOCHÓD

Podróżowanie samochodem zawsze pozwoli ci na odkrycie tej wyspy wg twojego uznania, decydując w każdej chwili dokąd pragniesz pojechać. Wzdłuż całej Gran Canaria jest wiele przedsiębiorstw wynajmu pojazdów, które dostosowują się do wszystkich potrzeb.

Wynajem samochodów

INNE SPOSOBY

Możliwości przemieszczania się po tej wyspie jest wiele, ale jeżeli żadna z tych tradycyjnych cię nie przekonuje na Gran Canaria zawsze możesz wybrać motor, boogie a nawet konia czy Segway.

Wynajem pojazdów

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Las Palmas de Gran Canaria jest miastem, które zaprasza do przemieszczania się na rowerze, gdyż jest całkowicie płaskie. Posiada 11 km ścieżek rowerowych, których wiele przebiega w pobliżu morza oraz parkingi rowerowe porozrzucane po całym mieście.

W Maspalomas i San Agustín ścieżka rowerowa ma szerokość 2,5 metrów i przebiega niezależnie od sieci dróg, otwartymi i naturalnymi obszarami. Trasa 8,8 km jest idealna dla przejażdżek rowerowych z uwagi na niewielką różnicą poziomów i piękno tutejszych krajobrazów.

Wynajem rowerów