OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Klimat

Dni na Wyspach Kanaryjskich są długie i słoneczne o łagodnych temperaturach, bez większych wahań temperatury. Termometry pozostają przez cały rok pomiędzy 19º i 24º z uwagi na wiatry pasaty i na inwersję termiczną jaką wywołują, niemal nie formują się chmury, a opady są bardzo nieliczne.

Dlatego Wyspy Kanaryjskie zapraszają cię każdego dnia w roku na urlop na wolnym powietrzu, podczas którego cieszyć się będziesz ze światła, czystego nieba i na korzystanie do maksimum z twojego wolnego czasu.

Prognoza na następne dni

CO ZABRAĆ W WALIZCE?

Z uwagi na uprzywilejowany klimat przez cały rok jedno co powinieneś zabrać w swojej walizce niezależnie skąd przybywasz to lekka odzież, letni obuwie i jakąś jedną cieplejszą rzecz do okrycia w nocy lub na większych wysokościach.

Ale jeżeli będziesz uprawiał jakieś zajęcia lub sporty nie zapomnij odpowiedniej odzieży oraz oczywiście pamiętaj również o stroju kąpielowym, przeciwsłonecznym kremie ochronnym i okularach przeciwsłonecznych.

KORZYSTAĆ ZE SŁOŃCA

Słońce na wyspach jest bardzo obecne. Wpływa na klimat, codzienne życie i na sposób bycia tutejszych ludzi. Dodatkowo, zostało udowodnione, że ma wiele właściwości: jest źródłem witaminy D, wzmacnia kości, poprawia stan ducha, wpływa na jakość snu…

Familia en la playa

Niemniej jednak istnieją pewne środki ostrożności, które powinieneś wziąć pod uwagę kiedy będziesz się opalał:

  • Nałóż zawsze krem ochronny odpowiedni do twojego fototypu skóry.
  • Odnawiaj twój krem ochronny co 2 godz. i kiedy wyjdziesz z wody.
  • Unikaj opalania się w godz. pomiędzy 12:00 i 16:00.
  • Czuwaj nad sposobem opalania się dzieci i odpowiednio zabezpiecz je.
  • Jeżeli będziesz na plaży przez kilka godz. nie zapomnij parasola.

DŁUGIE SŁONECZNE DNI

Wyspy Kanaryjskie to jeden z najbardziej słonecznych obszarów Europy – więcej niż 3000 godz. Ponadto, ich położenie geograficzne sprzyja długim i pełnym światła dniom przez cały rok. Zimą słońce wschodzi o godz. 7:30 i zachodzi o 18:30 wieczorem, latem natomiast wstaje dzień o 7:00 rano i zmierzcha o 20:30.

Arena