Wybrzeże i plaża

Wyspy Kanaryjskie na myśl przywodzą obraz spektakularnej plaży o czystych i spokojnych wodach, w których można przyjemnie się wykąpać czy też zanurzyć nogi w piasku, opalać się i korzystać z przyjemnego klimatu oraz bezchmurnego nieba. Wszystko to jest możliwe dzięki ponad 1500 km wybrzeża, kryjącego różnorakie plaże, które zaspokoją wszystkie gusta.

33:06
Título
Playas de las Islas Canarias
Póster
Costa y Playa - Poster - Video Playas
Costa y Playa - Poster - Video Playas
Tipo
Ancho completo
Contenido

Plaże, na których można spędzać czas przez cały rok

Na Wyspach Kanaryjskich mieści się ponad 500 plaży, a wszystkie są wyjątkowe. Plaże dziewicze, miejskie, dla rodzin z dziećmi, łatwo dostępne, odległe... Długie plaże, po których można spacerować bez końca, malutkie zatoczki, gdzie można się opalać czy też plaże, gdzie można uprawiać sporty — surfing albo nurkowanie. Kanary kryją wiele plaż w różnych kolorach — złote, białe, czerwone oraz oczywiście zaskakujące, magnetyczne plaże wulkaniczne o czarnym, błyszczącym piasku. Można je odwiedzić o dowolnej porze roku dzięki przyjemnym temperaturom i ponad 3000 godzinom słońca w ciągu roku.

Título

Ocean przyjemnych możliwości

Imagen
Imagen
Contenido

Obiad z widokiem na ocean

Wyspy Kanaryjskie oferują szeroki wybór opcji obiadowych (tak jak i plażowych): duże tarasy, gdzie można zjeść tapas, bary plażowe, gdzie serwują lapas z sosem „mojo” i smażoną rybę, bary z owocami morza i restauracje rybne czy też z międzynarodową kuchnią lub knajpki gourmet. Kuchnia kanaryjska jest dość prosta, jednak bardzo smaczna. Powstała w wyniku synkretyzmu kulturowego gastronomia lokalna opiera się na składnikach wysokiej jakości.

Dla lubiących rybę polecamy spróbować tych lokalnych — wrakoń (hiszp. „cherne”), sparysoma kreteńska (hiszp. „vieja”), salpa (hiszp. „salema”), to niektóre z najbardziej docenianych gatunków. Kolejnym popularnym daniem jest ośmiornica w dowolnej formie: gotowana, smażona, w zalewie czy duszona. Nie należy również zapominać tuńczyku w marynacie czy też zupie rybnej, dwóch tradycyjnych daniach, których warto spróbować w dowolnej knajpce w jednej z wiosek rybackich na wybrzeżu.
 

Contenido

Sporty wodne

Czyste i przejrzyste wody Wysp Kanaryjskich zachęcają do kąpieli o dowolnej porze roku, ale są też idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Znajduje się tu wiele szkółek i ośrodków surfingowych, windsurfingowych czy kitesurfingowych lub nart wodnych, które pomogą rozpocząć przygodę ze sportem lub też podszkolić technikę i styl. Wiejące tu pasaty i przezroczyste wody sprawiają, że warunki naturalne do wszelkich odmian surfingu są tu naprawdę dobre, natomiast bogate ekosystemy dna morskiego przyciągają miłośników nurkowania z całego świata.

Contenido

Niezapomniane wschody i zachody

Nie ma chyba bardziej romantycznej rzeczy niż wspólne podziwianie wschodu lub zachodu słońca nad morzem. Na Kanarach można kontemplować ten fenomen naturalny z plaży, wpatrując się w horyzont, gdzie słońce wtapia się w ocean i tworzy grę świateł, cieni i kolorów. Przed oglądającymi roztacza się wtedy paleta beżów, czerwieni, pomarańczy i róży, które barwią niebo w zdumiewający sposób. Najlepsze jest jednak to, że te wschody i zachody są spektakularne na wszystkich plażach na Wyspach Kanaryjskich.

Imagen