Miejsce turystyczne przyjazne dla wszystkich

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to miejsce turystyczne z dużym doświadczeniem opartym na dziesiątkach lat działalności turystycznej. Od lat 60. XX wieku wyspy przyjmują miliony turystów różnych narodowości, którzy znajdują na tym atlantyckim archipelagu obdarzonym najlepszym klimatem na świecie miejsce, gdzie mogą cieszyć się wypoczynkiem i korzystać z doskonałej infrastruktury i usług.

Contenido

Oprócz tego, że są bezpiecznym celem podróży, Wyspy Kanaryjskie zawsze wyróżniały się swoją gościnnością w stosunku do wszystkich ludzi, niezależnie od ich stanu zdrowia. Potrafiły również dostosować się do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych, tak aby niepełnosprawność ruchowa, wzrokowa, intelektualna czy słuchowa nie była przeszkodą w czerpaniu radości z przeżyć turystycznych.

Wyspy Kanaryjskie przestrzegają obowiązujących przepisów krajowych i regionalnych dotyczących udogodnień dla osób niepełnosprawnych i od zawsze są wrażliwe na ich potrzeby. Z tego powodu szczególnie miejscowości turystyczne i główne ośrodki miejskie starają się usuwać wszelkie fizyczne bariery w infrastrukturze publicznej i prywatnej w celu ułatwienia swobodnego poruszania się.

Infrastruktura, transport i udogodnienia

Contenido

Większość obiektów noclegowych dla turystów, a także wszelkiego rodzaju miejsca rekreacyjne i kulturalne, takie jak restauracje, popularne zabytki, parki rozrywki, muzea, teatry, sale koncertowe, a także toalety publiczne i chodniki oraz inne rodzaje infrastruktury spełniają wymogi dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Osoby niepełnosprawne mogą również korzystać z środków transportu dostosowanych do ich potrzeb. Osiem portów lotniczych znajdujących się na Wyspach Kanaryjskich oferuje bezpłatną pomoc podróżnym o ograniczonej sprawności ruchowej lub z niepełnosprawnością intelektualną, słuchową lub wzrokową. Poza terenem lotniska, transport publiczny na wyspach zapewnia odpowiednio dostosowane autobusy i taksówki, a prywatne firmy oferują wynajem specjalnych samochodów z kierowcą lub bez.

Título

Plaże z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych

Imagen
Contenido

Wyspy Kanaryjskie oferują również szeroki wachlarz zajęć rekreacyjnych, kulturalnych, sportowych i gastronomicznych dostosowanych do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Na plażach w głównych miejscowościach turystycznych oraz w ośrodkach miejskich zapewniane są odpowiednie usługi oraz dostęp zarówno do piasku, jak i do morza, dzięki czemu wszyscy możemy do woli opalać się na plaży i kąpać się w krystalicznie czystych wodach Oceanu Atlantyckiego. Istnieją również firmy, które organizują wycieczki na obszarach dzikiej przyrody, a także biura tłumaczeń, które dysponują odpowiednimi udogodnieniami dla osób ze specjalnymi potrzebami.