Plaża de Benijo

Plaża nudystów, egzotyczna i z pobliską restauracją na Teneryfie

Pomimo, że udasz się na Plażę Benijo ze swoją paczką i spotkasz tam innych kąpiących się, nie zakłóci to spokoju i samotności, które zapewnia to miejsce. Jest to niezwykle piękne miejsce, które staje się punktem odniesienia dla alternatywnych kąpieli na Teneryfie. Położona w Wiejskim Parku Anaga, w północno-wschodniej części wyspy, ta enklawa staje się zwieńczeniem drogi, która przecina część wawrzynowego królestwa, a spektakularne widoki na Atlantyk i gęstwina trudnej orografii, z wąwozami i szczytami, aż proszą się, aby je ciągle fotografować.

Kąpiel w Parku Wiejskim Anaga

A przedsiębiorstwo z symbolicznymi wieżami, które kąpią wody Benijo tylko dodają otuchy. Tak jakby byli jej właścicielami. Wymiary ciemnego wulkanicznego piasku stają się jeszcze większe podczas odpływu i latem. Położony obok wsi i Plaży Almáciga, ten legendarny zakątek nudystów pozwala, ponadto, aby zjeść w restauracji znajdującej się tam, gdzie kończy się wyprawa samochodem i należy zejście w dół na piasek. Choć musimy uważać na wzburzoną wodę, Benijo jest po prostu obowiązkowym punktem podróży dla miłośników dziczy.

Długość
300 m
Nudist zone
Parking
Public transport
Solo en verano
Oleaje moderado
Localidad
Benijo
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
1
10
262
10045