Buenavista del Norte

Piękne miasteczko u podnóża gór

Buenavista to ostatnia miejscowość na północy Teneryfy. Prowadzi do niej droga, za którą znajduje się już tylko kamienna forteca masywu Teno. To północne miasteczko leży u jego podnóża, ale swego uroku nie zawdzięcza jedynie otaczającemu go imponującemu krajobrazowi. Zostało uznane za Dobro Dziedzictwa Kulturowego o kategorii Zespołu Historycznego ze względu na przebieg jego starych ulic oraz liczne przykłady tradycyjnych domków, które łączą elementy różnych stylów wprowadzonych przez konkwistadorów.

Spacer po zabytkowych ulicach i placach

Wizytę warto rozpocząć od kościoła i placu Remedios, punktu spotkań tubylców. Wokół nich wznoszą się starannie odrestaurowane, XVI- i XVII-wieczne zabudowania tworzące starówkę o szczególnym charakterze. Pokryte dachówką domki na głównych ulicach, jak ulica El Chorro, na której końcu znajdują się dawne pralnie o niewątpliwej wartości etnograficznej. Na zakończenie, nie możemy wyjechać nie odwiedziwszy wyróżnionej nagrodą narodową cukierni El Aderno.

Historical heritage
Dziedzictwo
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Buenavista del norte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045