Osada Masca

Najczęściej odwiedzana wiejska osada na Teneryfie

Jeśli chcesz poznać wiejski charakter Teneryfy z dala od kierunków turystycznych, wizyta w osadzie Masca jest bezdyskusyjna. Ta położona na samym masywie Teno enklawa o wyjątkowej, dzikiej przyrodzie północno-zachodniego regionu wyspy zaskakuje zwiedzających zadbanymi domami wzdłuż brukowanych uliczek, będącymi żywym przykładem wiejskiej architektury Teneryfy. Wiele z nich zostało odrestaurowanych jako kwatery letniskowe, w których można odpocząć od miejskiego stresu, gdyż czas upływa tu spokojnie.

Etnografia, historia i szlaki Teneryfy

Nierzadko spotykamy w Masca turystów poszukujących czegoś więcej niż słońca i plaży. Osada posiada sklepy z wyrobami rzemieślniczymi, bary i restauracje. Została uznana za zabytek etnograficzno-historyczny, a jej znaczenie dobrze odzwierciedla Muzeum Etnograficzne. Kolejną atrakcją jest zachwycający krajobraz wąwozów. Szlak prowadzący zboczem w dół wąwozu Masca jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uczęszczanych na wyspie.

Archeological sites
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Buenavista del norte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
10
262
10045