El Palmar

Osada pachnąca świeżo zmieloną mąką

El Palmar leży w północno-zachodniej części Teneryfy, w żyznej dolinie, której zawdzięcza swoją nazwę. Osada ta stanowi „stolicę” Parku Wiejskiego Teno, poprzez który można zagłębić się w stary las Monte del Agua lub wspiąć się na wysokie turnie Baracán bądź Talavera. Tutejsza gospodarka opiera się na rolnictwie i rzemiośle stosującym wiklinę i liście palmowe. W powietrzu nierzadko unosi się aromat gofio, świeżo zmielonej mąki pochodzenia aborygeńskiego, uzyskiwanej z palonych zbóż.

Architektura i tradycja północno-zachodniej części Teneryfy

Przed wkroczeniem na teren Parku Wiejskiego Teno warto zaopatrzyć się w osadzie El Palmar, która zawdzięcza swoisty charakter rolniczemu krajobrazowi, naznaczonemu wiejskimi domkami i restauracjami z bogatą ofertą dań kuchni kanaryjskiej. El Palmar posiada również obiekty architektoniczne o wielkim znaczeniu, takie jak zabytkowe hacjendy czy kościół Nuestra Señora de la Consolación. Wśród jej tradycji wyróżniamy Baile de las Libreas, regionalne tańce świętowane od XVII wieku rokrocznie pod koniec września.

Touristic info
Localidad
Buenavista del norte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045