Osada Teno Alto

Odosobniona wiejska osada na Teneryfie

Do osady Teno Alto, położonej w sercu Parku Wiejskiego Teno w północno-zachodniej części Teneryfy docieramy krętą drogą. W tej wyspiarskiej przystani dla wiejskich zwyczajów drzemią cisza i esencja osady, która zaledwie kilkadziesiąt lat temu przystosowała się do swego ustronnego położenia. Jej odosobnienie nie ujmuje mieszkańcom gościnności okazywanej licznie przybywającym do tej enklawy turystom.

Teno Alto to osada pełna szlaków wędrownych i krajobrazów

To właśnie jej odosobnienie umożliwiło przetrwanie bogatej spuściźnie etnograficznej: piecom do wypalania dachówek, klepiskom (kamiennym okręgom, gdzie młócono zboże) czy tradycyjnym, wiejskim domom z grubymi murami ze skał o czerwonawej barwie. Liczne szlaki wędrowne Teno Alto zapraszają do podziwiania tutejszego krajobrazu. Nie wypada się pożegnać, nie spróbowawszy wyśmienitego sera koziego z wiejskiego sklepiku, choć to miejsce na pewno urzeknie zwiedzających, którzy zapragną zatrzymać się w jednym z wiejskich domów, by doświadczyć spokoju Teno.

Restoration
Shop/shopping
Localidad
Buenavista del norte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045