Punkt widokowy Mirador de Morro Velosa

Pogodne widoki na wewnętrzną część Fuerteventury

Udanie się do tego punktu widokowego jest obowiązkowe dla tych, którzy pragną odkryć wyspę Fuerteventura, inną od tej z kartek pocztowych. Wnętrze tej wyspy, należące do Rezerwatu Biosfery UNESCO, zaskoczy zwiedzających surowym krajobrazem, pozbawionym wydm i ośrodków turystycznych. Przed podróżnikiem otwiera się niemal nieograniczona liczba następujących po sobie zaokrąglonych wzgórz, zabarwionych wieloma odcieniami ochry, a wśród nich pojawiają się kręte wąwozy z nielicznymi wioskami i osadami na ich końcach. Niewątpliwie jest to krajobraz, który wywołuje spokój i uczucie przestronności.

Punkt widokowy zaprojektowany przez Césara Manrique

Morro Velosa to idealne miejsce, aby cieszyć się pięknem krajobrazu, a także aby odprężyć się w budynku punktu widokowego, zaprojektowanego przez słynnego i płodnego kanaryjskiego artystę, Césara Manrique. Ten piętrowy elegancki budynek, z drewnianą werandą i pokryty dachówkami, współgra z kolorami otaczającego go krajobrazu. Wewnątrz, zwiedzający mogą zapoznać się z geologiczną przeszłością tej wyspy wulkanicznej, zobaczyć jej wspaniałą makietę i zatrzymać się na kawę, w drodze do dawnej stolicy wyspy, którą jest miasto Betancuria.

Altitude
670 m
Landscape type
Naturalny
Obszar pod ochroną
Park wiejski
Hiking trails
Parking
Recreation areas
Restoration
Localidad
Betancuria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
4
9
10
262
10045