Przyroda w czystej postaci

Jednym z największych skarbów Wysp Kanaryjskich jest dzika przyroda oraz bogata różnorodność naturalnych obszarów. Odwiedzający znajdą tutaj wulkany, starodawne lasy, rajskie plaże, pełen życia ocean i przejrzyste, gwieździste niebo.

00:00
Título
Nic tak nie ładuje baterii jak energia wulkanu ;)
Vídeo
Póster
Senderismo en las Islas Canarias
Senderismo en las Islas Canarias
Tipo
Ancho completo
Imagen
Contenido

Otaczająca Cię przyroda

Kontakt z przyrodą jest najlepszym sposobem na ucieczkę od rzeczywistości i odnalezienie spokoju, aby poczuć, jak ciało i dusza napełniają się energią w czystej postaci. Odwiedzający Wyspy mogą cieszyć się ciszą królującą w lasach, kontemplować piękno wulkanów lub odpoczywać, słuchając szumu fal. To zaledwie kilka przykładów sposobów na spędzanie czasu w zgodzie z naturą.

43:25
Título
Montañón Negro, Gran Canaria
Póster
DEC TEST video
DEC TEST video
Tipo
Ancho completo
Contenido

Pod gwieździstym niebem

Niebo na Wyspach Kanaryjskich zostało uznane za jedno z najbardziej przejrzystych w Europie. Zostało objęte ochroną przez przepisy specjalnej ustawy w sprawie nieba. Na Wyspach Kanaryjskich znajdują się trzy rezerwaty Starlight, które potwierdzają doskonałe warunki do obserwacji gwiazd. Sprawia to, że archipelag jest uważany za jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji gwiazd. Gwiazdy i konstelacje można łatwo dostrzec ze wszystkich wysp, nawet gołym okiem. Na La Palmie i na Teneryfie znajdują się międzynarodowe obserwatoria (jedne z najważniejszych na świecie), które również można odwiedzić — Obserwatorium Astrofizyczne Roque de los Muchachos i Obserwatorium na El Teide.

Contenido

Lasy pełne historii

Oprócz plaż i wulkanów, jednymi z najbardziej zaskakujących i magicznych obszarów naturalnych na Wyspach Kanaryjskich są makaronezyjskie lasy wawrzynolistne, tak jak np. Anaga na Teneryfie lub też Park Narodowy Garajonay na la Gomerze. Są to fascynujące, dawne lasy, pochodzące aż z trzeciorzędu, praktycznie wymarłe w pozostałej części świata.

Wyjątkowe warunki geograficzne Wysp i panujący tu klimat przyczyniły się do ogromnej bioróżnorodności. Występuje to ponad 4000 endemicznych gatunków fauny i flory, z których większość jest objęta ochroną.

Contenido

Przyroda u Twoich stóp

Wyspy Kanaryjskie stanowią wyjątkową możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach, pełnych kontrastów krajobrazów, spacerowania po wulkanie, rajskich plażach i starodawnych lasach. Jest to archipelag pełen możliwości, poprzecinany gęstą siecią dobrze przygotowanych, odpowiednio oznaczonych tras z właściwymi pozwoleniami do uprawiania turystyki pieszej.

Título

Trasy pieszych wędrówek po archipelagu

Imagen
Contenido

Ziemia wulkaniczna

Pochodzenie wulkaniczne Wysp Kanaryjskich wraz z łagodnym klimatem i dobrymi warunkami geograficznymi sprawiają, że to miejsce jest dość specyficzne. Na każdej z wysp można zobaczyć unikatowe krajobrazy, przypominające inny świat: kratery, jaskinie, języki i pola lawy, kaldery, itd. Od najwyższego szczytu w Hiszpanii, w Parku Narodowym Teide, po spektakularne krajobrazy podwodne w El Hierro — na Wyspach znajduje się wiele czarujących miejsc, które wywrą na Tobie wielkie wrażenie.

Bioróżnorodność to jedna z głównych atrakcji Wysp Kanaryjskich, dlatego też aż 40% terytorium wysp zostało objęte ochroną. Są tutaj aż cztery parki narodowe, siedem rezerwatów biosfery i trzy rezerwaty morskie.
 

Imagen