Cala de Tacorón

Relaksujące kąpiele w spokojnym morzu i wulkaniczne krajobrazy na El Hierro

El Hierro ma do swojej dyspozycji wiele skarbów, których, jeśli nie odwiedzisz, nie wykorzystasz całego potencjału wyspy. Pomimo niewielkich rozmiarów, ta południowa mała zatoka Tacorón zasługuje na miano klejnotu, aby cieszyć się przez cały rok najspokojniejszą częścią Atlantyku z całego archipelagu. Nie bez powodu ta część oceanu nazywana jest Morzem Spokoju. Niezapomniana enklawa, w której paleta morskich kolorów miesza się z czarnym wulkanicznym kolorem i wielokrotne ochry i czerwienie zbocza El Julán, tak dziewicza jak ta mała zatoka wielokolorowego drobnego piasku, gdzie można oddać się relaksującym kąpielom.

Plaża i baseny w pobliżu La Restinga, w południowej części El Hierro

Plaża perła jest łatwo dostępna. Droga prowadząca do południowego krańca na El Hierro odbiega w prawo tuż przed swoim punktem docelowym: nadmorską miejscowością La Restinga. Krótka droga prowadzi do plaży i naturalne baseny w sąsiedztwie, które również warto jest zwiedzić. Ta mała zatoczka wygląda najatrakcyjniej podczas odpływu. Jego ciekawa jaskinia z drobnym węglem drzewnym stwarza kontrastowy cień w rogu wyspy z gwarancją słońca i niepowtarzalnymi zachodami słońca. Morze jedynie zaprasza, aby lepiej je poznać, razem ze swoimi basenami. Jak również pizza pieczona w piekarniku na drzewo opałowe w barach na plaży.

Długość
10 m
Parking
Restaurant
WC
Solo en verano
Spokojne wody
Localidad
El Pinar

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
7
9
262
10045