OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj
26-Listopad-2021

WITAJCIE!


Na Wyspach Kanaryjskich każdego dnia intensywnie pracujemy nad tym, aby turyści mogli nas odwiedzać z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny i jakości. Informujemy, że obecnie ponad 75.7% mieszkańców jest zaszczepionych przeciwko COVID-19, co plasuje nas powyżej średniej europejskiej.

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na wakacje na Wyspy Kanaryjskie, tutaj znajdziesz informacje, które Cię dotyczą.

1Kto może przybyć na Wyspy Kanaryjskie?

Na Wyspy Kanaryjskie można przybyć z każdego kraju Unii Europejskiej należącego do strefy Schengen, a także z innych krajów, z którymi Hiszpania zawarła wzajemne porozumienie w sprawie przyjmowania podróżnych. Są to Wielka Brytania, Australia, Chiny, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Rwanda, Tajlandia, Singapur, Israel i Japonia.  Od 7 czerwca pasażerowie posiadający zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 mogą podróżować w celach turystycznych z krajów innych niż wymienione powyżej.

Przy planowaniu powrotu zalecamy sprawdzić obostrzenia i zalecenia obowiązujące w Twoim kraju zamieszkania.

2Czy należy dokonać jakichś specjalnych formalności przed przybyciem na Wyspy Kanaryjskie?

Każda osoba przybywająca na Wyspy Kanaryjskie na wakacje będzie musiała się poddać kontroli sanitarnej, która różni się w zależności od sytuacji:

 

Jeśli podróżujesz ze strefy wysokiego ryzyka poza Hiszpanią:

 • Formularz kontroli sanitarnej (FCS), który należy wypełnić online i podpisać przed podróżą na Wyspy Kanaryjskie. 
 • Kontrola sanitarna na lotnisku polegająca na pomiarze temperatury (temperatura ciała równa 37,5°C lub wyższa będzie traktowana jako gorączka) oraz naocznym stwierdzeniu braku objawów.
 • Powyższe wymogi nie dotyczą dzieci poniżej 12 roku życia. 
 • W wyjątkowych przypadkach niektórzy pasażerowie mogą być zobowiązani do wykonania testu diagnostycznego na obecność aktywnego zakażenia COVID-19 w ciągu 48 godzin od przybycia. Wynik testu należy przekazać podlegającemu hiszpańskiemu Ministerstwu Zdrowia organowi odpowiedzialnemu za zdrowie osób z zagranicy (Sanidad Exterior) za pośrednictwem wskazanego w tym celu kanału.
 • Dodatkowo osoby powyżej 12 roku życia powinny posiadać jedno z następujących zaświadczeń:
 1. Zaświadczenie o zaszczepieniu potwierdzające, że jego posiadacz otrzymał szczepionkę przeciwko COVID-19. Konieczne jest przyjęcie pełnego cyklu szczepienia, a druga dawka powinna zostać przyjęta co najmniej 14 dni przed podróżą do Hiszpanii. Dopuszcza się każdą szczepionkę zatwierdzoną przez Unię Europejską (Europejską Agencję Leków – EMA) lub WHO.
 2. Zaświadczenie potwierdzające negatywny wynik wykonanego przez pasażera testu diagnostycznego wykrywającego aktywną infekcję COVID-19. Akceptowane są testy antygenowe, wykonane nie wcześniej niż 48 godzin przed przybyciem do Hiszpanii, oraz testy przeprowadzone techniką NAAT (tj. PCR, TMA, LAMP), wykonane nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. W przypadku podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii akceptowane są wyłącznie testy NAAT.

 3. Zaświadczenie potwierdzające, że jego posiadacz jest ozdrowieńcem, wydane co najmniej 11 dni po otrzymaniu pierwszego pozytywnego wyniku testu genetycznego (PCR, TMA, LAMP). Takie zaświadczenie jest ważne przez 180 dni. Osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii nie są uprawnione do korzystania z tej możliwości.

 

Jeśli podróżujesz ze strefy niskiego ryzyka poza Hiszpanią:

 • Kontrola sanitarna na lotnisku polegająca na pomiarze temperatury (temperatura ciała równa 37,5°C lub wyższa będzie traktowana jako gorączka) oraz naocznym stwierdzeniu braku objawów

 

Jeśli podróżujesz na wyspy z terytorium Hiszpanii:

Obecnie nie obowiązują żadne restrykcje dotyczące wjazdu na Wyspy Kanaryjskie z jakiegokolwiek miejsca na terytorium Hiszpanii. Możliwe jest zatem podróżowanie zarówno między wyspami, jak i z terytorium Hiszpanii kontynentalnej.

W każdym razie przed podróżą na Wyspy Kanaryjskie konieczne jest sprawdzenie warunków biura podróży lub linii lotniczej.

3STAN WYJĄTKOWY NA WYSPACH

Do dnia 02.12.2021 r. 

 

 

1. POZIOM ZAGROŻENIA

2. POZIOM ZAGROŻENIA

3. POZIOM ZAGROŻENIA

4. POZIOM ZAGROŻENIA

Teneryfa

 x 

 

 

 

Gran Canaria

x

 

 

 

Lanzarote

 

x

 


Fuerteventura

 

 

 

La Palma

x

 

 

 

La Gomera

x

 

 

 

El Hierro

x

 

 

 

La Graciosa

 

 x

 


 

Podczas pobytu na wyspach turyści muszą przestrzegać obostrzeń obowiązujących w danej strefie zagrożenia, które zostały przedstawione w skrócie poniżej:

 

1. POZIOM ZAGROŻENIA

2. POZIOM ZAGROŻENIA

3. POZIOM ZAGROŻENIA

4. POZIOM ZAGROŻENIA

SPOTKANIA OSÓB NIEMIESZKAJĄCYCH ZE SOBĄ

Maksymalnie 12 osób

Maksymalnie 8 osób

Maksymalnie 6 osoby

Maksymalnie 6 osoby

HOTELE I RESTAURACJE

10 osób przy stoliku na zewnątrz, 6 osób przy stoliku wewnątrz

6 osób przy stoliku na zewnątrz, 4 osoby przy stoliku wewnątrz

6 osób przy stoliku na zewnątrz, 4 osoby przy stoliku wewnątrz

6 osób przy stoliku na zewnątrz, 4 osoby przy stoliku wewnątrz

SIŁOWNIE

75% obłożenia

50% obłożenia

55% obłożenia

33% obłożenia

PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY (PONAD 9 MIEJSC)

100% obłożenia

50% obłożenia

50% obłożenia

33% obłożenia

WYDARZENIA KULTURALNE

75% obłożenia

55% obłożenia

55% obłożenia

55% obłożenia

KLUBY NOCNE

Zamknięte od 02:00

Zamknięte

Zamknięte

Zamknięte

SPA I WELLNESS

75% obłożenia

75% obłożenia

50% obłożenia

Zamknięte

BASENY ZEWNĘTRZNE

75% obłożenia

50% obłożenia

33% obłożenia

33% obłożenia

PLAŻE

100% obłożenia

75% obłożenia

50% obłożenia

50% obłożenia

OBIEKTY HANDLOWE I USŁUGOWE

Zamknięte od 00:00 do 06.00

Zamknięte od 00:00 do 06.00

Zamknięte od 00:00 do 06.00

Zamknięte od 00:00 do 06.00

MIEJSKIE PLACE ZABAW

Otwarte

Otwarte

Otwarte

Zamknięte

 

 

4Mam pytania odnośnie do testów:

Czy wykonanie testu jest również obowiązkowe przy opuszczaniu Wysp Kanaryjskich?

Nie, ale Twój kraj może tego wymagać. Zalecamy zawsze sprawdzać obostrzenia i zalecenia obowiązujące w Twoim kraju zamieszkania.

Czy przed wyjazdem mogę wykonać test na wyspach?

Oczywiście, Wyspy Kanaryjskie dysponują placówkami zdrowia najwyższej klasy. W miejscu zakwaterowania zostaną udzielone Ci informacje o najbliższym miejscu, w którym można wykonać zatwierdzony test diagnostyczny. Ponadto podajemy listę autoryzowanych placówek na Wyspach Kanaryjskich, w których możesz wykonać test.

5Jakie środki bezpieczeństwa obowiązują na lotnisku i/lub w samolocie?

Pamiętaj, że na lotnisku i podczas całego lotu konieczne jest używanie maseczki i przestrzeganie wszystkich środków bezpieczeństwa wprowadzonych przez daną linię lotniczą lub władze lotniska.

Zalecamy, o ile to możliwe, dokonanie odprawy online, aby uniknąć zbędnych formalności na lotnisku. Należy pamiętać, że wiele linii lotniczych nie zezwala na wnoszenie bagażu podręcznego do kabiny, z wyjątkiem małej torby osobistej, która mieści się pod siedzeniem.

6Czy mogę swobodnie przemieszczać się między wyspami?

Bez wątpienia jedną z dużych zalet podróży na Wyspy Kanaryjskie jest to, że można zwiedzić kilka wysp podczas jednej wycieczki. Wyspy bardzo różnią się między sobą, dzięki czemu Twoja wycieczka będzie znacznie bogatsza i ciekawsza. 

Obecnie swobodne podróżowanie między wyspami jest w pełni przywrócone. Codzienne połączenia umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie się z jednej wyspy na drugą zarówno samolotem, jak i statkiem. Linie lotnicze Binter i Canaryfly oraz linie żeglugowe Fred Olsen, Armas, Biosfera Express i Líneas Romero oferują możliwość podróżowania między wyspami.

7Co należy wiedzieć przed przybyciem na Wyspy Kanaryjskie? Zasady bezpieczeństwa.

Obowiązkowe jest pobranie na telefon komórkowy aplikacji ostrzegającej o zachorowaniach RadarCOVID, dostępnej zarówno na iPhone'a, jak i Androida. Aplikacja poinformuje Cię o ryzyku narażenia na COVID-19 na podstawie Twojej lokalizacji.

Poniżej przedstawiamy główne zasady, które stosujemy, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

 

Ogólne zasady:

 • Obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 6 roku życia w zamkniętych przestrzeniach publicznych (z wyjątkiem spożywania posiłków) oraz w otwartej przestrzeni wówczas, gdy nie ma możliwości zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Osoby niepełnosprawne lub cierpiące na choroby układu oddechowego są zwolnione z tego obowiązku.
 • Zachowanie bezpiecznej odległości między ludźmi (ustalonej na 1,5 m).
 • Stosowanie indywidualnych artykułów higienicznych (mydło i żele wodno-alkoholowe). 
 • Odpowiednie czyszczenie i dezynfekowanie budynków i przestrzeni użytku publicznego (szczególnie toalet i inny stref wspólnych).

 

Specjalne zasady:

 • Na ulicach oraz w publicznych przestrzeniach otwartych i zamkniętych.Ponadto nie wolno palić ani używać inhalatorów tytoniowych, o ile nie jest możliwe zachowanie odległości 2 metrów. Na ulicach obowiązuje zakaz palenia.
 • Transport publiczny i zbiorowy. Noszenie maseczki jest obowiązkowe dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Nie dotyczy to osób niepełnosprawnych lub cierpiących na choroby układu oddechowego. W przypadku autobusów turystycznych miejsca są uprzednio przypisane.
 • Zakwaterowanie turystyczne. Obowiązuje ograniczenie obłożenia stref wspólnych zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Dotyczy to również animacji oraz zajęć grupowych. Dozwolone jest serwowanie posiłków w formie bufetu (jedzenie jest wydawane na osobnych talerzach) lub szwedzkiego stołu (jedzenie znajduje się za osłoną ochronną).
 • Aktywna turystyka. Aktywna turystyka na świeżym powietrzu niesie ze sobą niewielkie ryzyko i zwykle jest organizowana dla małych grup. W każdym razie niedozwolone jest dzielenie się indywidualnym sprzętem sportowym. Ponadto należy przestrzegać stosownych procedur czystości i dezynfekcji.

8Jakie zasady ochrony osobistej należy przestrzegać, aby zapobiegać zarażeniom?

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia zaleca wszystkim obywatelom stosowanie następujących zasad ochrony osobistej:

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody lub dezynfekuj je żelem wodno-alkoholowym.
 • Podczas kaszlu lub kichania zakrywaj usta i nos chusteczką higieniczną, po czym wyrzuć ją do kosza.
 • Zachowuj co najmniej 1,5-metrową odległość od osób, z którymi nie mieszkasz (bez względu na to czy mają objawy czy nie).

Zaleca się, aby wszelkiego rodzaju spotkania lub zgromadzenia osób niemieszkających ze sobą organizowane w mieszkaniach prywatnych ograniczały się maksymalnie do 10 osób, nawet jeśli możliwe jest zagwarantowanie bezpiecznej odległości między ludźmi.

9Co należy zrobić, jeśli podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich zaobserwuję u siebie objawy? Ubezpieczenie zdrowotne od COVID-19.

Jeśli masz objawy, takie jak kaszel, gorączka, duszności lub ogólne złe samopoczucie, pozostań w miejscu swojego zakwaterowania i zadzwoń pod numer 900 112 061. Dostaniesz stosowne zalecenia i zostaniesz skierowany do odpowiedniego ośrodka zdrowia. +34 922 842 279 oraz +34 928 846 579 międzynarodowe połączenia telefoniczne.

Pamiętaj, że udając się do dowolnego ośrodka zdrowia należy używać maseczki i unikać dotykania jakiejkolwiek powierzchni rękami.

Najważniejsze jest dla nas Twoje zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego jeśli nie posiadasz ubezpieczenia zdrowotnego, na Wyspach Kanaryjskich oferujemy Ci bezpłatną polisę AXA, która pokryje wszystkie koszty związane z COVID-19. Sprawdź ofertę, klikając tutaj.

Zalecenia dotyczące higieny

Lavamanos

Myj często ręce, używając mydła i wody lub dezynfekuj je żelem wodno-alkoholowym.

Toallitas

Zasłaniaj usta i nos chusteczką higieniczną podczas kasłania i kichania, a zużytą chusteczkę wyrzuć do kosza na śmieci.

Distancia de seguridad

Zachowuj co najmniej odległość 1,5 metra od osób, z którymi nie mieszkasz (bez względu na to czy mają objawy czy nie).

Barbijo

Obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 6 roku życia w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz w otwartej przestrzeni wówczas, gdy nie ma możliwości zachowania 1,5 m odległości od innych osób.

Jeśli wystąpiły u Państwa objawy COVID-19 podczas Państwa pobytu na Wyspach Kanaryjskich:

900 112 061(Tylko dla połączeń na terytorium Hiszpanii, w przypadku wystąpienia objawów COVID-19). +34 922 842 279 oraz +34 928 846 579 międzynarodowe połączenia telefoniczne

Fiebre

Gorączka

Tos

Kaszel

Falta de aire

Trudności w oddychaniu