Ważna informacja: Wyspy Kanaryjskie są już otwarte dla turystów!

Ważna informacja: Wyspy Kanaryjskie są już otwarte dla turystów!

25-Czerwiec-2020

Wyspy Kanaryjskie znów mówią: "Witajcie"!

Wyspy Kanaryjskie są jednym z najmniej dotkniętych pandemią regionów w Europie i na świecie. Intensywnie pracowaliśmy nad ponownym otwarciem naszych wysp, abyście mogli podróżować z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny i jakości.


Większość hoteli otworzyła już swoje drzwi lub zrobi to niebawem. Główne atrakcje turystyczne, sklepy i restauracje również są już otwarte.

Jeśli wybierasz się wkrótce na Wyspy Kanaryjskie, znajdziesz tutaj informacje, które mogą Cię interesować.

1Kto może przylecieć na Wyspy Kanaryjskie? Czy obowiązuje przymusowa kwarantanna dla podróżnych?

Na Wyspy Kanaryjskie można już przylecieć z każdego kraju należącego do strefy Schengen. Od 1 lipca granice będą stopniowo otwierane dla turystów i obywateli innych krajów europejskich, między innymi na podstawie kryterium podobnej sytuacji epidemiologicznej. Obecnie w Hiszpanii nie obowiązuje przymusowa kwarantanna dla podróżnych zagranicznych (pamiętaj jednak, aby sprawdzić obostrzenia dotyczące wjazdu do Twojego kraju).

2Które linie lotnicze latają tego lata na Wyspy Kanaryjskie?

Następujące linie lotnicze oferują bezpośrednie połączenia na archipelag kanaryjski:

3Jakie środki bezpieczeństwa obowiązują na lotnisku i podczas podróży samolotem?

Na lotnisku możesz mieć zmierzoną temperaturę. Natomiast w samolocie możesz dostać formularz do wypełnienia związany z COVID-19. Ponadto na lotnisku i podczas całego lotu noszenie maseczki jest obowiązkowe. Należy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa wprowadzonych przez linie lotnicze i władze lotniska.

Zalecamy dokonać odprawę online, aby uniknąć niepotrzebnych formalności na lotnisku. Pamiętaj, że wiele linii lotniczych nie dopuszcza wnoszenia bagażu podręcznego do kabiny, z wyjątkiem osobistej torby mieszczącej się pod siedzeniem.

4Czy mogę przypłynąć na Wyspy Kanaryjskie na statku wycieczkowym?

Jeszcze nie, ale już nie długo będzie to możliwe. Prawdopodobnie pierwsze statki wycieczkowe, które będą mogły zawinąć do portów kanaryjskich zaczną wypływać w rejsy jesienią. Będzie się to odbywało przy przestrzeganiu surowych zasad czystości i higieny (noszenie maseczek, stosowanie żeli wodno-alkoholowych, wzmożone czyszczenie, dezynfekcja obuwia) oraz specjalnych procedur wejścia na pokład i zejścia ze statku, co ma zagwarantować ochronę pasażerów i załogi.

5Czy mogę swobodnie przemieszczać się między wyspami?

Bez wątpienia jedną z dużych zalet podróży na Wyspy Kanaryjskie jest to, że podczas jednej wycieczki można zwiedzić kilka wysp. Wyspy bardzo różnią się od siebie, dzięki czemu Twoja wycieczka będzie znacznie bogatsza i ciekawsza.

Obecnie swobodne podróżowanie między wyspami zostało w pełni przywrócone. Codzienne połączenia umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie się z jednej wyspy na drugą, zarówno samolotem, jak i statkiem. Linia lotnicza Binter oraz linie żeglugowe Fred Olsen i Armas oferują możliwość podróżowania między wyspami.

6Co powinieneś wiedzieć przed przybyciem na Wyspy Kanaryjskie? Zasady bezpieczeństwa.

W ostatnich miesiącach nie przestaliśmy pracować nad tym, abyś mógł odwiedzić nasze wyspy i cieszyć się urlopem z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy główne zasady, które stosujemy, aby to zapewnić:

 

Ogólne zasady:

 • Zachowanie bezpiecznej odległości (ustalonej na 1,5 m).
 • Stosowanie indywidualnych środków ochrony (noszenie maseczek, częste mycie rąk itp.).
 • Odpowiednie czyszczenie i dezynfekowanie budynków użyteczności publicznej (szczególnie toalet i innych wspólnych stref).

 

Specjalne zasady:

 • Na ulicach, w zamkniętych pomieszczeniach i na wolnym powietrzu: Noszenie maseczki jest obowiązkowe dla dorosłych i dzieci powyżej szóstego roku życia, jeżeli nie jest możliwe zachowanie minimalnej bezpiecznej odległości 1,5 m. Wyjątek stanowi uprawianie sportu oraz spożywanie posiłków. Nie dotyczy to osób niepełnosprawnych lub cierpiących na choroby układu oddechowego.
 • Transport publiczny i/lub zbiorowy: Noszenie maseczki jest obowiązkowe dla dorosłych i dzieci powyżej szóstego roku życia. Nie dotyczy to osób niepełnosprawnych lub cierpiących na choroby układu oddechowego. W przypadku autobusów turystycznych miejsca są wcześniej przydzielane.
 • Zakwaterowanie turystyczne: Obowiązuje ograniczenie obłożenia w strefach wspólnych zgodnie z wymaganym dystansem społecznym. Dotyczy to również animacji i zajęć grupowych. Dozwolone jest serwowane posiłków w formie bufetu (jedzenie jest wydawane na osobnych talerzach) lub szwedzkiego stołu (jedzenie znajduje się za osłoną ochronną.
 • Baseny: Obłożenie jest ograniczone w zależności od liczby leżaków. Są one ustawione z zachowaniem zasady dystansu społecznego między grupami osób i są codziennie dezynfekowane.
 • Plaże i naturalne baseny: Istnieją ograniczenia dotyczące obłożenia (4 m2 na osobę), czasu przebywania i dostępności do niektórych popularnych plaż, co ma na celu zapewnienie dystansu społecznego. W przypadku basenów naturalnych, w celu ograniczenia obłożenia brana jest pod uwagę powierzchnia tafli wody. Konieczne jest zachowanie odległości 2 metra między grupami leżaków i parasoli. Obowiązkowa jest również dezynfekcja po każdym kliencie. Czyszczenie toalet, pryszniców i brodzików jest wzmożone.
 • Restauracje: Minimalna odległość między stołami wynosi 1,5 m. Zrezygnowano z przedmiotów stosowanych do samoobsługi i/lub wspólnie używanych, takich jak: stojaki na serwetki, cukierniczki czy karty menu, które zostały zastąpione kodami QR, plakatami lub innymi podobnymi metodami. Przed usadzeniem klientów, stoły są czyszczone i dezynfekowane.
 • Centra turystyczne i wycieczki z przewodnikiem: Na zwiedzanie należy umówić się z wyprzedzeniem (najczęściej drogą elektroniczną), ponieważ istnieją ograniczenia dotyczące obłożenia. W centrach turystycznych trasy są jednokierunkowe, aby drogi zwiedzających się nie krzyżowały i nie tworzyły się duże skupiska osób. Zachęcamy do korzystania z własnych słuchawek w przypadku używania audio przewodników, które są dezynfekowane po każdym turyście.
 • Zakupy: Odzież jest odkażana po przymierzeniu przez klienta. Ponadto przymierzalnie są poddawane częstej dezynfekcji. Systemy wentylacyjne gwarantują wystarczającą wymianę powietrza. Zalecamy dokonywanie płatności kartą.
 • Wydarzenia kulturalne: Na razie oferta wydarzeń jest ograniczona, ale stopniowo zostanie przywrócony normalny program kulturalny. W kinach, teatrach itp. przydzielane są miejsca grupom. Ponadto pracownicy ochrony cały czas kontrolują dane strefy i otoczenie, aby zagwarantować dystans społeczny.
 • Spa i centra odnowy biologicznej: Centra tego typu mają bardzo surowe procedury higieniczne, które jeszcze bardziej się zaostrzyły w wyniku pandemii. Można się do nich wybrać, jedynie po wcześniejszym umówieniu, ponieważ mają ograniczenia dotyczące obłożenia. Korzystanie z ręcznika lub szlafroka jest obowiązkowe na terenie takich obiektów.
 • Siłownie i zajęcia sportowe: Zajęcia grupowe w zamkniętych przestrzeniach są organizowane w grupach liczących maksymalnie 25 osób, natomiast na świeżym powietrzu - w grupach 30-osobowych, aby zapewnić dystans społeczny. Klienci mają do dyspozycji płyny do ​​dezynfekcji maszyn oraz inne środki stosowane w obiektach. Korzystanie z ręcznika jest obowiązkowe. Systemy wentylacyjne gwarantują częstą wymianę powietrza.
 • Pola golfowe: Mecze z udziałem maksymalnie 4 osób mogą być rozgrywane, o ile zachowana jest bezpieczna odległość między osobami, przy czym niedozwolone jest manipulowanie piłką gracza przez caddiego lub innych uczestników gry. Korzystanie z wózków jest ograniczone do dwóch osób, przy czym muszą one wcześniej zostać zdezynfekowane.
 • Nocna rozrywka: Mogą być jedynie otwarte lokale posiadające ogródki na wolnym powietrzu. Ich obłożenie może wynosić maksymalnie 75%. Spożywanie posiłków może odbywać się jedynie przy stołach (nie przy barze), a otwarcie parkietów tanecznych nie jest jeszcze dozwolone.
 • Aktywna turystyka: Aktywna turystyka na świeżym powietrzu niesie ze sobą niewielkie ryzyko i zwykle jest organizowana dla małych grup. W każdym razie niedozwolone jest dzielenie się indywidualnym sprzętem sportowym. Ponadto należy przestrzegać stosownych procedur czyszczenia i dezynfekcji.

7Jakie zasady ochrony osobistej należy przestrzegać, aby zapobiegać zarażeniom?

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia zaleca wszystkim obywatelom stosowanie następujących zasad ochrony osobistej:

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody lub dezynfekuj je żelem wodno-alkoholowym
 • Podczas kaszlu lub kichania zakrywaj usta i nos chusteczką jednorazową, po czym wyrzuć ją do kosza
 • Zachowuj co najmniej odległość 1,5 metra od osób, z którymi nie mieszkasz (bez względu na to czy mają objawy czy nie)
 • Noszenie maseczek jest obowiązkowe w transporcie publicznym oraz we wszystkich zamkniętych przestrzeniach, a także na ulicy, jeśli nie jest możliwe zachowanie minimalnej odległości 1,5 metra

8Co powinienem zrobić, jeśli podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich zaobserwuje u siebie objawy?

Jeśli masz objawy, takie jak kaszel, gorączka, duszności lub ogólne złe samopoczucie, pozostań w miejscu swojego zakwaterowania i zadzwoń pod numer 900 112 061. Dostaniesz odpowiednie zalecenia i zostaniesz skierowany do odpowiedniego ośrodka zdrowia.

Pamiętaj, że udając się do dowolnego ośrodka zdrowia na wyspach powinieneś mieć maseczkę na twarzy i unikać dotykania jakiejkolwiek powierzchni rękami.

Zalecenia dotyczące higieny

Lavamanos

Myj często ręce, używając mydła i wody lub dezynfekuj je żelem wodno-alkoholowym.

Toallitas

Zasłaniaj usta i nos chusteczką higieniczną podczas kasłania i kichania, a zużytą chusteczkę wyrzuć do kosza na śmieci.

Distancia de seguridad

Zachowuj co najmniej odległość 1,5 metra od osób, z którymi nie mieszkasz (bez względu na to czy mają objawy czy nie).

Barbijo

Noszenie maseczek jest obowiązkowe w transporcie publicznym oraz we wszystkich zamkniętych przestrzeniach, a także na ulicy, jeśli nie jest możliwe zachowanie minimalnej odległości 1,5 metra.

W przypadku wystąpienia objawów zadzwoń pod numer:

900 112 061

Fiebre

Gorączka

Tos

Kaszel

Falta de aire

Trudności w oddychaniu