AKTUALNE INFORMACJE |

Koronawirus (COVID-19)

Wymagania zdrowotne

DATA OSTATNIEJ AKTUALIZACJI: 06/Czerwiec/2022

Tutaj możesz zapoznać się z różnymi procedurami, których dokonanie jest konieczne przed podróżą, w zależności od miejsca pochodzenia i wyboru zakwaterowania, aby móc odwiedzić Wyspy Kanaryjskie. Informujemy, że obecnie ponad 84.3% mieszkańców jest zaszczepionych przeciwko COVID-19, co plasuje nas powyżej średniej europejskiej.

1. ZASADY WJAZDU DO HISZPANII (w tym na Wyspy Kanaryjskie)

Contenido

Wjazd na terytorium Wysp Kanaryjskich jest możliwy z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw należących do strefy Schengen oraz krajów trzecich, z którymi Hiszpania zawarła wzajemną umowę w sprawie przyjmowania podróżnych.

Przed wyjazdem na Wyspy Kanaryjskie należy koniecznie sprawdzić warunki podróżowania określone przez biuro podróży lub linię lotniczą.

 

1. 1. PODRÓŻ Z KRAJÓW NALEŻĄCYCH DO UE LUB STREFY SCHENGEN

Contenido

Obecnie nie obowiązują żadne restrykcje dotyczące wjazdu na Wyspy Kanaryjskie 

Nie wymagane:

  • Unijny Certyfikat COVID.
  • Zaświadczenie o pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19.
  • Negatywny wynik testu diagnostycznego na aktywną infekcję COVID-19.
  • Zaświadczenie o przebyciu COVID-19 potwierdzające, że jego posiadacz jest ozdrowieńcem.
  • Formularz kontrolny

1.2 PODRÓŻ Z KRAJÓW TRZECICH OSÓB NIE BĘDĄCYCH OBYWATELAMI PAŃSTWA CZŁONKOWSKIEGO UNII EUROPEJSKIEJ

Contenido

Pasażerowie muszą przedstawić tylko jeden z następujących dokumentów (Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z tego wymogu): 

  1. Zaświadczenie o pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19.
  2. Negatywny wynik testu diagnostycznego na aktywną infekcję COVID-19, wymagany również w przypadku osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Akceptowane są testy antygenowe wykonane co najmniej 24 godzin przed wylotem do Hiszpanii oraz testy genetyczne (PCR, TMA, LAMP) wykonane co najmniej 72 godzin przed wylotem do Hiszpanii
  3. Zaświadczenie o przebyciu COVID-19 potwierdzające, że jego posiadacz jest ozdrowieńcem, wystawione co najmniej 11 dni po otrzymaniu pierwszego pozytywnego wyniku testu genetycznego (PCR, TMA, LAMP). Zaświadczenie jest ważne przez 180 dni.

Dodatkowo wymagany jest test diagnostyczny na aktywną infekcję COVID-19, również w przypadku osób zaszczepionych lub ozdrowieńców podróżujących z krajów trzecich wysokiego ryzyka. Akceptowane są testy antygenowe wykonane co najmniej 24 godzin przed wylotem do Hiszpanii oraz testy genetyczne (PCR, TMA, LAMP) wykonane co najmniej 72 godziny przed wylotem do Hiszpanii. 

1.3.PODRÓŻ Z TERYTORIUM HISZPANII

Contenido

Obecnie nie obowiązują żadne restrykcje dotyczące wjazdu na Wyspy Kanaryjskie z jakiegokolwiek miejsca na terytorium Hiszpanii. Możliwe jest zatem podróżowanie zarówno między wyspami, jak i z terytorium Hiszpanii kontynentalnej.