Częste pytania oraz Przydatne linki

Dokładamy wszelkich starań, abyście mogli nas odwiedzać przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny i jakości. Jeśli wybierasz się wkrótce na Wyspy Kanaryjskie, znajdziesz tutaj informacje, które mogą Cię zainteresować.

1. Czy na Wyspach kanaryjskich noszenie maseczek jest obowiązkowe?

Contenido

2. Czy wykonanie testu jest również obowiązkowe przy opuszczaniu Wysp Kanaryjskich?

Contenido

Nie, ale Twój kraj może tego wymagać. Zalecamy zawsze sprawdzać obostrzenia i zalecenia obowiązujące w Twoim kraju zamieszkania.

3. Czy przed wyjazdem mogę wykonać test na wyspach?

Contenido

Oczywiście, Wyspy Kanaryjskie dysponują placówkami zdrowia najwyższej klasy. W miejscu zakwaterowania zostaną udzielone Ci informacje o najbliższym miejscu, w którym można wykonać zatwierdzony test diagnostyczny.

Ponadto podajemy listę autoryzowanych placówek na Wyspach Kanaryjskich, w których możesz wykonać test.

4. Jakie środki bezpieczeństwa obowiązują na lotnisku i/lub w samolocie?

Contenido

Pamiętaj, że na lotnisku i podczas całego lotu konieczne jest używanie maseczki i przestrzeganie wszystkich środków bezpieczeństwa wprowadzonych przez daną linię lotniczą lub władze lotniska.

Zalecamy, o ile to możliwe, dokonanie odprawy online, aby uniknąć zbędnych formalności na lotnisku. 

5. Czy mogę swobodnie przemieszczać się między wyspami?

Contenido

Bez wątpienia jedną z dużych zalet podróży na Wyspy Kanaryjskie jest to, że można zwiedzić kilka wysp podczas jednej wycieczki. Wyspy bardzo różnią się między sobą, dzięki czemu Twoja wycieczka będzie znacznie bogatsza i ciekawsza. 

Obecnie swobodne podróżowanie między wyspami jest w pełni przywrócone. Codzienne połączenia umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie się z jednej wyspy na drugą zarówno samolotem, jak i statkiem. Linie lotnicze Binter i Canaryfly oraz linie żeglugowe Fred OlsenArmasBiosfera Express i Líneas Romero oferują możliwość podróżowania między wyspami.

6. Co należy zrobić, jeśli podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich zaobserwuję u siebie objawy?

Contenido

Jeśli masz objawy, takie jak kaszel, gorączka, duszności lub ogólne złe samopoczucie, pozostań w miejscu swojego zakwaterowania i zadzwoń pod numer 900 112 061. Dostaniesz stosowne zalecenia i zostaniesz skierowany do odpowiedniego ośrodka zdrowia. +34 922 842 279 oraz +34 928 846 579 międzynarodowe połączenia telefoniczne.

Zaleca się również, aby zadzwonić, jeśli jesteś osobą zagrożoną (immunosupresja, kobieta w ciąży lub osoba powyżej 60 roku życia)

Pamiętaj, że udając się do dowolnego ośrodka zdrowia należy używać maseczki i unikać dotykania jakiejkolwiek powierzchni rękami.

Contenido