Teneryfa

Puchero de las Fiestas de La Florida

Minione wydarzenia

27 January 2024

Islas

Teneryfa

Descripción del evento

W ostatnim tygodniu stycznia dzielnica La Florida w La Orotava obchodzi coroczne uroczystości ku czci św. Antoniego Opata i Dziewicy Nadziei. Uroczystości te, uznawane za Fiesty Atrakcji Turystycznej na Wyspach Kanaryjskich, oferują wyjątkowe przeżycie, które łączy w sobie wydarzenia religijne i popularne tradycje.
Jednym z głównych punktów tych obchodów jest wyjątkowe wydarzenie gastronomiczne: Tradycyjne Puchero na Wyspach Kanaryjskich. To największy i najbardziej wykwintny gulasz, jaki przygotowywany jest na całym archipelagu, wymagający ponad 60 dużych garnków ze stali nierdzewnej, z których każdy może pomieścić ponad 100 kilogramów gulaszu. Składniki obejmują ponad 7000 kilogramów produktów, w tym kapustę, dynię, cebulę, cukinię, por, marchew, ziemniaki, gofio (rodzaj prażonej i mielonej mąki zbożowej), różne mięsa i drewno opałowe do gotowania.
Tym świętem cieszą się tysiące ludzi, którzy gromadzą się, aby delektować się tą rozkoszą, uczestnicząc w uroczystościach. Zespół Parranda del Puchero dodaje szczególnego akcentu temu doświadczeniu gastronomicznemu, przekształcając je w atrakcję turystyczną o ugruntowanej pozycji, która przyciąga gości i oferuje wyjątkową okazję do zaangażowania się w kulturę i tradycje regionu.

Kategoria

Categoría del evento

Kuchnia

Wiek

Cena

To wydarzenie jest bezpłatne

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Contenido
Logos React