La Palma es un Punto

La Palma

Minione wydarzenia

13 July to 2 September

Islas

La Palma

Descripción del evento

"Festiwal La Palma es un Punto rozpoczął swoją podróż w 2006 roku, ponad dziesięć lat temu, mając na celu zróżnicowanie oferty kulturalnej wyspy, w szczególności muzyki, i przybliżenie jej społeczeństwu La Palmy poprzez format koncertów plenerowych dla wszystkich odbiorców, w ten sposób popularny wśród turystów. Ostatnie 14 edycji odbyło się dzięki nieocenionemu wsparciu Samorządu Regionalnego Wysp Kanaryjskich, Rady Wyspy La Palma oraz Urzędów Miejskich, w których odbywają się spektakle, i mamy nadzieję, że wesprą tę nową edycję.
Festiwalowe koncerty odbywają się w różnych miejscowościach na wyspie, m.in. El Paso 13 lipca, Breña Ala 19 sierpnia i Los Llanos de Aridane 2 września, w sezonie letnim. W tej edycji proponuje program deluxe z trzech międzynarodowych w całości. Korzystanie z formatu sprawdzonego sukcesu.
W tej nowej edycji La Palma es un Punto celem jest „zarażenie” radością i kulturą, która zalewa to wydarzenie każdemu, kto przez nie przejdzie. Chcemy, aby każda osoba, która zobaczy plakat, wzięła udział w jednym z trzech koncertów.
Ten Festiwal zapewnia niezwykłą ofertę kulturalną, w której trzy elementy stanowią atrakcję kulturalną: zróżnicowaną ofertę muzyczną w gatunkach, renomowanych artystów lokalnych i międzynarodowych oraz bardzo atrakcyjne lokalizacje.
Artyści
Każdy koncert jest wyjątkowy i niepowtarzalny, naładowany charyzmą wykonania, a jednocześnie nawiązujący kontakt z publicznością. Trzej wokaliści są znani z tego, że dają wspaniałe show i łączą się z duszami uczestników, niezależnie od ich języka.
Estrellas de Buena Vista y Más® to nowy projekt muzyczny, który Efecto Sound (Canarias Concerts & Events) wnosi na scenę po dwudziestu pięciu latach przebojów Buena Vista. Na scenie występuje 11 muzyków, a repertuar przywodzi na myśl lata 40. i 50., złoty wiek muzyki kubańskiej. Wśród artystów są oryginalni członkowie Buena Vista: wokalista Carlos Calunga, perkusista Ángel Terry, saksofonista Javier Zalba i gitarzysta basowy Pedro Pablo Gutiérrez Valdés. Pod muzycznym kierownictwem najlepszego na świecie artysty „tres” (trzykursowego chordofonu pochodzenia kubańskiego) Pancho Amata.
Po drugie, będziemy cieszyć się występem piosenkarza i autora tekstów Vicente Garcíi, charakteryzującego się różnorodnością muzyczną, w tym Bachata, World Music, Caribbean Music, Merengue, Alternative Music i Reggae; wszystko pod wpływem jego dominikańskiego dziedzictwa. Urodzony w 1983 roku w Santo Domingo na Dominikanie, w wieku 12 lat „ukradł” cioci gitarę klasyczną i zaczął grać oraz komponować swoje pierwsze piosenki. Swój pierwszy zespół założył w 2002 roku, Calor Urbano, razem z Carlosem Chapuseauzem, Joelem Berrido i Adolfo Guerrero. Dopiero w 2011 roku rozpoczął karierę jako solista. Otrzymał trzy nagrody Ameryki Łacińskiej w 2017 roku i jedną nagrodę Sovereign w 2018 roku.
Po trzecie, piosenkarka Sundri Feeling, urodzona na wyspie Reunion we Francji, dołącza do rodziny z czterech stron świata. Dzięki kreolskiej piosenkarce Jun Fortuné zrobiła karierę jako tancerka i tancerka w 2002 roku dzięki kreolskiej piosenkarce Jun Fortuné. W 2014 roku wydała swój pierwszy album „Acords”, który był nominowany do International Acoustic Music Awards i Voices of the Indian Ocean, koncertując w Azji w 2017 roku. Współpracowała z Sylvinem Markiem, Chrisem Reą, Mishko M'Ba i Rayem Charlesem , pośród innych. To duch jazzu unoszący się nad pięknymi piosenkami z całego świata w języku francuskim, angielskim, kreolskim i hiszpańskim, a także hojność wokalisty i muzyków. Ten kwartet zaskakuje, ponieważ oferowany przez niego zestaw jest wyjątkowy i oryginalny. Wyłania się jako organiczna podróż, fuzja różnych dźwięków, rytmów i tańców.

Po czwarte: Graja Sound, muzyczny kolektyw dj-ów, którzy kochają winyl oraz alternatywną muzykę i rytmy. Pod wpływem sceny lat 60., 70. i 80. ci DJ-e stworzyli swój własny, niepowtarzalny i autentyczny styl. Między tradycją a nowoczesnością ich główną ambicją jest zachwycić publiczność i porwać ludzi do tańca. Oryginalność zadań i obecność na scenie zagwarantowały im sukces na wyspie.
Po piąte, El Septeto Palmero ponownie powstaje lata po tej eksplozji zespołów, mając na celu trochę interpretacji każdego z nich, mieszając różne trendy i style w jeden własny. Jego członkowie są młodzi, dzięki czemu interpretacja tej muzyki jest świeższa i bardziej taneczna. Utworzonym jako sekstet tresom i skrzypcom towarzyszą rytmy basu i perkusji, co nie znaczy, że nie dodadzą do równania kolejnych muzyków. Ale nie zdziw się, jeśli zobaczysz „sekstet” złożony z sześciu, siedmiu lub ośmiu muzyków, ponieważ witają z otwartymi ramionami muzyków lub przyjaciół, którzy mają coś do wniesienia do tego projektu.
Po szóste: Mamajuana. Jego repertuar składa się z różnorodnych i dobrze znanych piosenek, które jednocześnie łączą się z sercami kilku pokoleń, również z osobistym akcentem akustycznym poprzez różne harmonijne wokale. Grupa stąd, z wyspy La Palma, utworzona przez trzy kobiety: Yaizę Pérez, Flavię Cruz i Marilo Fernández. Po okresie przymusowej przerwy wracają do swojej muzyki z jeszcze większym entuzjazmem i totalnym odnowieniem. Wszystkie łączą pasję do muzyki z doświadczeniem bycia pracującymi matkami. Ich muzyczny cel jest prosty, po prostu chcą, aby publiczność poczuła muzykę poza ich uszami. To uczucie zamykania oczu i łączenia się z emocją.
"

Kategoria

Categoría del evento

Muzyka

Wiek

Cena

Odwiedź stronę internetową wydarzenia/sprzedaży biletów

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Contenido
Logos React