Stare miasto La Orotavy

Wejście do Teide od strony starożytnego miasta z XVI w

La Orotava, położona w północnej części Teneryfy, jest jednym z najstarszych miast na Wyspach Kanaryjskich. Założone na początku XVI wieku, po hiszpańskiej konkwiście, miasto podtrzymuje bogate dziedzictwo architektury, ogrodów i tradycji. Wzięło swoją nazwę od wielkiej doliny Taoro, która jest w sąsiedztwie z Los Realejos i Puerto de la Cruz. Jest bramą do Parku Narodowego Teide, z jego wulkanem liczącym 3718 metry wysokości.

Spacer po kwiatach w Boże Ciało

Z długą historią, La Orotava ma cenne budowle religijne i społeczne o dużym znaczeniu. Można odwiedzić kościół De la Concepción – Poczęcia, zbudowany w XVIII wieku, kilka rezydencji rodzin pochodzenia szlacheckiego i Casa de los Balcones – Domu Balkonów, wybudowanego w 1632 r. z balkonem i tarasem wykonanym z rzeźbionego drewna. Willa, przytulne miejsce na zakupy, w którym można cieszyć się tarasami, jest gospodarzem corocznego święta Bożego Ciała, podczas którego główne ulice i place są wyłożone dywanami z kwiatów.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
La Orotava

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045