Trasy rowerowe

Pedałować u stóp wulkanu La Corona

Jeśli istnieje droga kontrastów, to jest właśnie ta, która zaczyna się w urokliwej nadbrzeżnej miejscowości Arrieta, na północnym wschodzie Lanzarote, a kończy się na cudownej i nieposkromionej plaży Caleta Famara. Trasa rekreacyjna o 103. kilometrach, która „dotyka” stóp enigmatycznego wulkanu La Corona i wiedzie do żeglarskiej enklawy Órzola. Z tego miejsca pozostawia się wybrzeże w poszukiwaniu pięknych krajobrazów wnętrza wyspy, na terenie Malpaís de La Corona, w Haría, gdzie występują najbardziej strome zjazdy.

Dotrzeć do końca trasy, do Caleta de Famara

Mijając Haría ukazuje się magiczny krajobraz, pełen kontrastów, wywoływanych terenami o czarnym wulkanicznym piasku, na których rosną winogrona, zktórych to powstają słynne wyspiarskie wina. W La Geria, czerpiąc przyjemność z rowerowej wyprawy, podziwiać można również miejscowości, takie jak Uga i Yaiza, które wyznaczają trasę w kierunku północno-zachodnim, aż do Parku Narodowego Timanfaya. W tej części trasy pedałuje się między polami lawy i kraterami, w środku wspaniałego krajobrazu, następnie jedzie się do La Santa i kończy się trasę w Caleta de Famara, na jej wyjątkowej i dzikiej plaży.

Distance
103 km
Wysokość
588 m
Slope
1270 m
Restaurant
Localidad
Arrieta

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
3
257
13
262
10045