Trasy rowerowe

Rowerowa wyprawa z Puerto de Rosario na południe wyspy
Trasa do pedałowania ze wschodu na południe Fuerteventury, ze sprzyjającym wiatrem, nadająca się jedynie dla rowerzystów o dobrej kondycji. Z Puerto del Rosario, stolicy wyspy, należy obrać kierunek na północ, wzdłuż wybrzeża aż do spektakularnych wydm Corralejo, gdzie kończy się pierwsze 30 kilometrów. Stąd należy zmienić kierunek i rozpocząć łagodny wjazd w kierunku wnętrza wyspy, gdzie podróż przebiega przez miejscowości Villaverde i La Oliva, mijając górę Tindaya na zachodzie, wśród płaskiego krajobrazu lecz ozdobionego górami.
Pedałowanie do Morro Jable przez 150 kilometrów
Równiny ustępują śródlądowym dolinom, gdzie teren jest nierówny i wymagający, który to zmienia się, docierając do Vega del Río Palma, gdzie należy minąć bujny gaj palmowy, aby kontynuować jazdę do Pájara. Mając za sobą 90 kilometrów, należy posilić się, zanim przejedziemy przez górę Cardón. W drodze do surferowej miejscowości La Pared czeka nas jazda w środku niesamowitego krajobrazu, który prowadzi do ostatniego odcinka trasy. Morro Jable, na półwyspie Jandía –z przepięknymi plażami–, jest metą długiej trasy o prawie 150. kilometrach długości.
Distance
146 km
Wysokość
572 m
Slope
1790 m
Restaurant
Localidad
Puerto del Rosario

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
4
257
13
262
10045