Surfowanie na lewej fali w La Sancie

Idealne warunki do surfowania przez cały rok na Lanzarote

Na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Lanzarote, w wiosce rybackiej La Santa, znajduje się miejsce, z którego można korzystać przez cały rok. Nie nadaje się dla początkujących, lewa fala La Santy jest jedną z najbardziej pożądanych przez lokalnych surferów i turystów ze względu na swoją spójność i jakość. Położona w rejonie wulkanicznego chropowatego wybrzeża i z mocnymi falami, może być łatwo dostępna od strony wioski. Naprzeciwko tego miejsca znajduje się parking, gdzie można zaparkować samochód.

Wirowa fala dla doświadczonych surferów w La Sancie

Lewa fala w La Sancie jest niekwestionowanej jakości. Krótka i wybuchowa fala, która załamuje się po obu stronach. Surferzy wolą jej zejście z lewej strony, o nieco większej długości niż prawej fali, idealne i czyste wiry, które powstają na tle rafy wulkanicznej. Wejście do wody jest skomplikowane ponieważ trzeba zejść ze szczytu, zawsze ostrożnie i w butach ze względu na wzburzone morze i chropowate dno. Pomimo że jej warunki są stałe, między miesiącami od września do maja, z wiatrem z Płd-PłdZ-PłdW-W i rozkołysem Płn- PłnW-PłnZ-Z i średnim przypływem powstają najlepsze fale.

Localidad
La Santa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
3
259
13
262
10045