Rezerwat Mencáfete

Wiecznie zielony las wawrzynowy na El Hierro

Całkowity Rezerwat Przyrody Mencáfete jest położony na zachodzie wyspy El Hierro, w obrębie Parku Wiejskiego Frontera i bardzo blisko Sabinosa. Sekrety i skarby jakie ukrywa zamieniają go w specjalny zakątek dla miłośników przyrody: począwszy od tutejszych gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem, jak endemiczny gatunek cabezón herreño, po wilgotny las jałowcowy i wawrzynowy tej wyspy. Jaskinie jakie ukrywają się pośród niego są schronieniem dla nietoperzy i dzikich kotów.

Szlaki i punkt widokowy do podziwiania przyrody

Pośród roślinności jaka porasta to strome miejsce na wyspie El Hierro można odnaleźć Źródło Mencáfete, które w dawnych epokach zaopatrywało w wodę mieszkańców Sabinosa. Dwa szlaki z dość ostrą stromizną przechodzą przez ten rezerwat przyrody i pozwalają odwiedzającym zbliżyć się do przyrody tego rejonu. Innym sposobem jego podziwiania jest z puntu widokowego Bascos, który dostarcza wspaniałej panoramy na Całkowity Rezerwat Przyrody Mencáfete.

Wysokość
260 m
Flora interest
Catering
Parking
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
La Frontera

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
7
10
262
10045