Szlak rowerowy na południowych stokach Teneryfy

Rowerem do obserwatorium Izaña

Wejścia i zejścia naznaczają tę trasę, która rozpoczyna się w La Esperanza, w El Rosario, gminie na południowym stoku północnego krańca grzbietu Teneryfy. Po krótkim odcinku, kontynuuj wzdłuż leśnej drogi de Los Ovejeros, zawsze pod górę do Las Lagunetas. Jest to ostatnia szansa, aby zjeść coś na drodze. Stroma, ale solidna ścieżka, prawdziwa wizytówka doliny Güímar, prowadzi do kolejnej przełęczy: obserwatorium Izaña na wysokości 2.300 metrów nad poziomem morza i 38 kilometrów pedałowania rowerem od drogi asfaltowej.

Zejść w dół 25-cio kilometrową drogą

Na wysokości 2.300 metrów nad poziomem morza rozpoczyna zejście, które prowadzi do bram cyrku Las Canadas. Wśród krajobrazu z czarnym wulkanicznym piaskiem i białymi janowcami na Teide szybko schodzi się w dół przez 25 km szeroką ścieżkę, które z pewnością zachwyci osoby lubiące dużą szybkość. Na tym odcinku widoki są niesamowite: odlewy czerwonej lawy, sosnowe lasy kanaryjskie i, przy odrobinie szczęścia, morze chmur. Wszystko to jest niczym przedstawienie, które zachęca, aby zakończyć trasę w miejscowości Arico, gdzie oczekuje dobry posiłek.

Distance
32 km
Wysokość
76 m
Slope
260 m
Is circular
Restaurant
Localidad
La Esperanza

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
1
257
13
262
10045