El lago de los Cisnes

Teneryfa

Minione wydarzenia

17 November 2023

Islas

Teneryfa

Descripción del evento

"International Ballet Company prezentuje Jezioro Łabędzie, jeden z najbardziej znanych baletów klasycznych na świecie, w Auli Uniwersytetu La Laguna. Jej prawykonanie datuje się na 4 marca 1877 w Teatrze Bolszoj w Moskwie.

Prawie dwadzieścia lat później, 15 stycznia 1895 roku, wystawiono go ponownie w Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu. Odniósł taki sukces, że dzisiejsi choreografowie do dziś wykonują ten klasyczny balet pod nazwą Jezioro Łabędzie – Balet z Sankt Petersburga.
Muzykę do Jeziora Łabędziego skomponował Piotr Iljicz Czajkowski, autor muzyki do innych baletów, takich jak Dziadek do orzechów, Śpiąca królewna, Romeo i Julia oraz Uwertura 1812.
Główny wątek baletu koncentruje się wokół Zygfryda, księcia zakochanego w księżniczce Odecie, na którego zły czarnoksiężnik Von Rothbart rzucił zaklęcie zmieniające ją w dzień w łabędzia, a w nocy w człowieka. Klątwę można złamać tylko wtedy, gdy księżniczka znajdzie prawdziwą miłość. Jednak Zygfryd, który na kolejnym balu musi wybrać żonę, również pada ofiarą oszustw maga. Do tego stopnia, że ​​udaje mu się go zmylić do tego stopnia, że ​​składa obietnicę swojej córce Odile, Czarnemu Łabędziowi.
Trzynasta edycja wydarzenia uniwersyteckiego Lagunero poświęconego baletowi obejmuje szeroką gamę konferencji, warsztatów i seminariów skierowanych do ogółu społeczeństwa i odbędzie się w San Cristóbal de La Laguna oraz online od 30 listopada do 8 grudnia 2023 r.
"

Kategoria

Categoría del evento

Taniec

Wiek

Cena

Odwiedź stronę internetową wydarzenia/sprzedaży biletów

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Contenido
Logos React