Gran Canaria

DEM. Las Palmas de Gran Canaria. Fábrica La Isleta

01 July 2023

Islas

Gran Canaria

Descripción del evento

"Europejski Dzień Muzyki na Wyspach Kanaryjskich obchodzi swoje 11. urodziny 1 lipca, stając się najbardziej ambitnym wydarzeniem w całej swojej historii i celebracją muzyki na żywo, ponieważ odbywa się w trzech miejscach (Puerto de la Cruz, Las Palmas de Gran Canaria i Arrecife ) jednocześnie. Jak zwykle w ostatnich edycjach, wydarzenie będzie jednocześnie zapowiedzią i prezentacją edycji Phe Festival 2023. Londyński zespół Alien Tango i madrycki zespół Tiburona wraz z wybitnymi wschodzącymi zespołami z Wysp Kanaryjskich, takimi jak między innymi Baldosa i Eric Böelle, będą gwiazdami tego wydarzenia z bezpłatnym wstępem we wszystkich lokalizacjach.

Europejski Dzień Muzyki na Wyspach Kanaryjskich ma na celu promowanie i wzmacnianie oferty kulturalnej w miastach, w których jest obchodzony, poprzez wspólne uczestnictwo w organizowanym co roku z tego powodu europejskim obiegu, a także zachęcanie Wysp Kanaryjskich do udziału widoczne, pokazujące najnowsze trendy oraz talenty artystyczne i twórcze lokalnych, hiszpańskich i międzynarodowych muzyków, którzy mają możliwość uczestniczenia i tym samym uwidocznienia swoich projektów.

LAS PALMAS DE GRAN CANARIA - FÁBRICA LA ISLETA

Uroczystość kończy się na Gran Canarii wraz z wschodzącą reprezentacją regionalną w gatunku niezależnym z występami alternatywnego zespołu rockowego Baldosa i artysty z Teneryfy Erica Böelle, dwóch świeżych i modnych propozycji, które zapewniają taneczne, hardcore'owe i chwytliwe piosenki. Koncerty odbędą się w jednej z wiodących przestrzeni kulturalnych w Las Palmas: La Fábrica La Isleta.

Wydarzenie rozpoczyna swoją podróż w tej edycji również na wyspie Lanzarote występem kadyksowskiej grupy La FRAC (Fundación de Raperos Atípicos de Cádiz [Cadiz Atypical Rapper Foundation]) z projektem w oryginalnym formacie rapowym, na który wpływ miał głównie Jamajska muzyka, która łączy się z publicznością w najczystszym stylu karnawałowych ballad.

Wstęp na DEM 2023 jest bezpłatny, a jego celem jest równe udostępnianie muzyki na żywo wszystkim obywatelom.

DEM 2023 to inicjatywa zorganizowana przez Phe Team i jest sponsorowana przez instytucje, takie jak Instytut Rozwoju Kultury Wysp Kanaryjskich i Turystyka Wysp Kanaryjskich poprzez odpowiednie przetargi kulturalne oraz we współpracy z Radą Miasta Puerto de la Cruz, La Fábrica La Isleta , Pub La Grulla, The Collective i Hemispheria. Wszystkie aktualne informacje o festiwalu można znaleźć na festiwalowych portalach społecznościowych: Instagramie i Facebooku.
"

Kategoria

Categoría del evento

Muzyka

Wiek

Cena

Odwiedź stronę internetową wydarzenia/sprzedaży biletów

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO