Teneryfa

Concierto de FADO de Beatriz Felício

Minione wydarzenia

03 November 2023

Islas

Teneryfa

Descripción del evento

"„Muzyka urodziła się razem ze mną, nikt w mojej rodzinie nie śpiewa. Fado nie było muzyką, którą można było usłyszeć w domu! Śpiewam odkąd pamiętam, ale w wieku siedmiu lat zobaczyłem występ Amálii Rodrigues w RTP i po raz pierwszy usłyszałem Fado. Rodzice mówią mi, że stałem na środku pokoju i próbowałem zaśpiewać to, co słyszałem. Na początku nie rozumieli mojego gustu i chęci śpiewania Fado, ale szybko im powiedziałem, że chcę zostać piosenkarzem Fado”.

W domach Fado, do których zaczęła uczęszczać rok później, pobierała nauki od starszych i wybrała wspaniałe referencje: Amálię Rodrigues, Fernandę Marię, Teresę Tarouca, Lucília do Carmo, Ana Moura i Carminho. W ten sposób postawiła pierwsze kroki w tym, co miało stać się jej własnym stylem.

Dziś śpiewa w kilku znanych domach fado: Mesa de Frades, Parreirinha de Alfama, Casa de Linhares – Bacalhau de Mollho, Fado Menor… Występowała w programach telewizyjnych, m.in. „Uma Canção Para Ti” w 2011 r., „Grande Prix de Fado” i „The Voice Portugal” w 2015 r. oraz na „Festival da Canção” w 2017 r. Jej wielką pasją jest 23-letnia psychologia i fado. Beatriz dzieli swój czas pomiędzy studia, domy Fado i koncerty.

Śpiewa świeżością młodego głosu i jedną nogą w tradycji tworzy niepowtarzalną tożsamość, należącą wyłącznie do niej! Uosabia niedaleką przyszłość wielkiego Fado, a także jego tradycyjne korzenie.
"

Kategoria

Categoría del evento

Muzyka

Wiek

Cena

Odwiedź stronę internetową wydarzenia/sprzedaży biletów

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Contenido
Logos React