OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Winnica Valle de Güímar

Winnica Valle de Güímar, Winnice na wyspie Teneryfa
Winnica Valle de Güímar, Winnice na wyspie Teneryfa
Winnica Valle de Güímar, Winnice na wyspie Teneryfa

Wino z winogron dwustu plantatorów winorośli na Teneryfie

Regionalna winnica Valle de Güímar położona jest w Arafo na południowym wschodzie wyspy Teneryfa. Posiada zdolność produkcyjną sięgającą miliona litrów wina, a jej teren obejmuje obiekty przeznaczone na winobranie, fermentację, przechowywanie, dojrzewanie oraz produkcję wina musującego cava, jak również rozległe ogrody i parking. Winnica czerpie ze zbiorów dwustu rolników z doliny Güímar, których plantacje o łącznej powierzchni 1500 hektarów leżą na wysokości od 200 do 1500 metrów nad poziomem morza.

Gleba wulkaniczna w jednej z najwyżej położonych winnic Europy

W tym rejonie południowo-wschodniej Teneryfy, jednym z najwyżej położonych terenów winiarskich w Europie, wina zawdzięczają swą jakość glebom wulkanicznym, stale wiejącym pasatom, dużemu nasłonecznieniu i łagodnemu klimatowi. Wszystkie wina białe i czerwone są chronione zastrzeżoną nazwą pochodzenia D.O. Valle de Güímar. Od poniedziałku do soboty, w godzinach do uzgodnienia po uprzedniej rezerwacji, winnica organizuje wizyty z przewodnikiem po swych obiektach oraz degustacje komentowane win.

Isla Tenerife

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

ODKRYJ