Winnica Monje

Winnica Monje, Winnice na wyspie Teneryfa
Winnica Monje, Winnice na wyspie Teneryfa
Winnica Monje, Winnice na wyspie Teneryfa

Producent dobrych win od XVIII wieku

Winnica Monje została założona w 1956 roku, ale rodzina Monje wytwarza wina już od XVIII wieku. Ta położona w El Sauzal na północy Teneryfy, otoczona morzem i górami winnica z widokiem na panoramę doliny La Orotava posiada zdolność produkcyjną sięgającą tysięcy litrów i przetwarza winogrona z własnych upraw od ponad pół wieku. Można ją odwiedzić w godzinach od 10:00 do 19:00, aby skosztować win i przystawek. Restauracja z ogródkiem jest czynna od godz. 11:00 do 18:00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Zbiory z własnej plantacji winorośli z widokiem na morze

Usytuowana na wysokości 600 metrów nad poziomem morza i posiadająca obszerny parking winnica Monje tłoczy wino z winogron odmian listán negro i blanco, negramoll, tintilla, vijariego negra i marmajuelo. Wytwarza wina – w przeważającej większości czerwone – odznaczające się charakterem, atrakcyjnymi barwami oraz mineralnymi i owocowymi aromatami. Limitowaną produkcję swoich marek rozprowadza pod zastrzeżoną nazwą pochodzenia D.O. Tacoronte-Acentejo de Tenerife. W swoim sklepie i jednocześnie klubie winiarskim winnica Monje sprzedaje również dżemy, miody, sosy mojo i sole naturalne.

Isla Tenerife

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ

ODKRYJ