OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Winnica Monje

Winnica Monje, Winnice na wyspie Teneryfa
Winnica Monje, Winnice na wyspie Teneryfa
Winnica Monje, Winnice na wyspie Teneryfa

Producent dobrych win od XVIII wieku

Winnica Monje została założona w 1956 roku, ale rodzina Monje wytwarza wina już od XVIII wieku. Ta położona w El Sauzal na północy Teneryfy, otoczona morzem i górami winnica z widokiem na panoramę doliny La Orotava posiada zdolność produkcyjną sięgającą tysięcy litrów i przetwarza winogrona z własnych upraw od ponad pół wieku. Można ją odwiedzić w godzinach od 10:00 do 19:00, aby skosztować win i przystawek. Restauracja z ogródkiem jest czynna od godz. 11:00 do 18:00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Zbiory z własnej plantacji winorośli z widokiem na morze

Usytuowana na wysokości 600 metrów nad poziomem morza i posiadająca obszerny parking winnica Monje tłoczy wino z winogron odmian listán negro i blanco, negramoll, tintilla, vijariego negra i marmajuelo. Wytwarza wina – w przeważającej większości czerwone – odznaczające się charakterem, atrakcyjnymi barwami oraz mineralnymi i owocowymi aromatami. Limitowaną produkcję swoich marek rozprowadza pod zastrzeżoną nazwą pochodzenia D.O. Tacoronte-Acentejo de Tenerife. W swoim sklepie i jednocześnie klubie winiarskim winnica Monje sprzedaje również dżemy, miody, sosy mojo i sole naturalne.

Isla Tenerife

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ

ODKRYJ