Winiarnia Bodega El Lomo

Winiarnia Bodega El Lomo na Teneryfie
Winiarnia Bodega El Lomo na Teneryfie
Winiarnia Bodega El Lomo na Teneryfie

Odnowiona winiarnia na zboczu wzgórza

Na terenie winnicy o powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych, położonej w północno-wschodniej części Teneryfy, w malowniczej wsi Tegueste znajduje się winiarnia Bodega El Lomo. Mieści się ona w zmodernizowanych obiektach, na które składa się między innymi laboratorium jakości oraz sala degustacyjna. Ponadto oprócz pomieszczenia przeznaczonego do produkcji wina, przygotowano również leżakownię, w której wina dojrzewają w specjalnych beczkach. Położenie na zboczu wzgórza, gdzie różnica poziomów osiąga nawet pięć metrów, umożliwia realizację wszystkich etapów produkcji z wykorzystaniem sił grawitacji, bez konieczności używania pomp, które wpływają negatywnie na jakość moszczu.

Zwiedzanie z przewodnikiem i sala degustacyjna

W ramach zwiedzania z przewodnikiem goście mają możliwość poznania obiektów winiarni oraz samych winnic, a także podziwiania piękna krajobrazu i otoczenia. Na koniec oferowana jest degustacja wina do którego podawane są przekąski. Winiarnia produkuje wina czerwone, różowe, białe i jednoszczepowe pod marką „El Lomo” oraz posiadające nazwę pochodzenia „Tacoronte-Acentejo”. Nowoczesne i wyróżniające się obiekty są łatwo dostępne dla zwiedzających oraz posiadają toalety i parking. Sala degustacyjna może pomieścić jednorazowo 80 osób, usadowionych przy pięknych stolikach z drewna algarrobo. Oprócz tego winiarnia organizuje różnego rodzaju imprezy okolicznościowe.

Isla Tenerife

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
sí

ODKRYJ