OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Winnica El Grifo

Winnica El Grifo, Winnice na wyspie Lanzarote
Winnica El Grifo, Winnice na wyspie Lanzarote
Winnica El Grifo, Winnice na wyspie Lanzarote

Emblematyczna winnica z muzeum i biblioteką

Od końca XVIII wieku winnica El Grifo, jedna z dziesięciu najstarszych w Hiszpanii, produkuje wino stanowiące symbol wyspy Lanzarote. Z uprawianych na wulkanicznej glebie i zbieranych ręcznie na niewielkiej rodzinnej plantacji winogron wytwarza się tu około pół miliona butelek rocznie pod zastrzeżoną nazwą pochodzenia D.O. Lanzarote. Zwiedzać można zarówno winnicę, jak i muzeum wina. Tutejsza poświęcona winu biblioteka, założona w 1998 roku przez poetę José Hierro, zawiera ponad pięć tysięcy prac literackich na temat enologii.

Limitowana produkcja prestiżowego wina

Położona w pobliżu San Bartolomé, w środkowym regionie wyspy Lanzarote, winnica El Grifo wytwarza wina z winogron odmian małmazja – w trzech wariantach: wytrawnym, półsłodkim i słodkim – oraz listán negro, rosado, tinto, brut i moscatel. Pod oznaczeniem Reserva Familia produkuje też wersję limitowaną swoich wyrobów winiarskich. Wszystkie produkty El Grifo są do nabycia w sklepie-winiarni, w którym obejrzymy również wystawę dzieł sztuki z kolekcji związanej tematycznie ze światem wina.

Isla Lanzarote

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

ODKRYJ