OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Winnica Tanajara

Winnica Tanajara, Winnice na wyspie El Hierro
Winnica Tanajara, Winnice na wyspie El Hierro
Winnica Tanajara, Winnice na wyspie El Hierro
Winnica Tanajara, Winnice na wyspie El Hierro

Winorośl z historycznym rodowodem na glebach wulkanicznych

Winnica Tanajara kontynuuje tradycję winiarską, którą na początku XVI wieku zainicjował na wyspie El Hierro brytyjski winiarz John Hill. Należąca do tej winnicy, położona w zachodniej części wyspy plantacja winorośli wykorzystuje szczególne warunki ukształtowania terenu o stromych zboczach i glebach wulkanicznych usytuowanych na wysokości 600 metrów nad poziomem morza. Uprawa, która skupia się na odmianach vijariego negro i baboso negro, przeprowadzana jest z wyczuciem, aby jak najlepiej zachować walory wysokiej jakości winogron.

Czerwone wina dojrzewające w dębowych beczkach

Sekret winnicy Tanajara stanowi staranność i dbałość przykładana do winobrania, które odbywa się w momencie optymalnej dojrzałości winogron. Powstałe w wyniku fermentacji, dojrzewające w dębowych beczkach i nie poddawane późniejszej filtracji czerwone wino butelkowane jest pod zastrzeżoną nazwą pochodzenia D.O. El Hierro. Po uprzednim dokonaniu rezerwacji winnica przyjmuje wizyty w swej siedzibie w El Pinar.

Isla El Hierro

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
Tak

Tak

ODKRYJ