Wąwóz Barranco de Las Angustias

Wyjątkowe miejsce na piesze wędrówki wśród dzikiej przyrody

Park krajobrazowy wąwozu Barranco de Las Angustias rozciąga się na terenie czterech gmin wyspy La Palma: El Paso, Tijarafe, Los Llanos de Aridane i Tazacorte. To niesamowite miejsce otoczone dziką przyrodą o wspaniałych walorach krajobrazowych graniczy z Parkiem Narodowym Caldera de Taburiente. Wąwóz zaczyna się w miejscu znanym jako Dos Aguas, gdzie łączą się stałe strumienie spływające z kaldery — to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej ze względu na jego niezwykłe piękno i wyjątkowość. Podczas przechadzki turyści mogą zobaczyć Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej (Nuestra Señora de Las Angustias), która jest bardzo czczona na wyspie.

Odkryj piękno wodospadu Cascada de Colores

Wąwóz Barranco de Las Angustias fascynuje odwiedzających. Jego pełna stromizn sceneria sprawia, że jest to jedno z najlepszych na Wyspach Kanaryjskich miejsc do uprawiania sportów ekstremalnych, ale jest również idealny na piesze wędrówki. To niezwykłe miejsce charakteryzuje się imponującymi, stromymi ścianami porośniętymi roślinnością, a także pięknym krajobrazami z bujnymi lasami sosny kanaryjskiej — endemicznego gatunku typowego dla Wysp Kanaryjskich. Tych, którzy zapuszczą się w głąb wąwozu, czeka nagroda — widok na słynny wodospad Cascada de Colores. Zalecamy wziąć ze sobą wodę i coś do jedzenia, a także założyć odpowiednie obuwie.

Flora interest
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
El Paso, Tijarafe, Los Llanos de Aridane, Tazacorte.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
5
10
262
10045