OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Na zakupy

WALUTA I FORMA PŁATNOŚCI

Oficjalną walutą panującą na Wyspach Kanaryjskich to euro. Ale jeżeli przyjeżdżasz z inną walutą masz tutaj dużą ilość kantorów wymiany walut i banków, w których możesz ją wymienić, a nawet wiele hoteli oferuje ci tę usługę.

Odnajdziesz również liczne bankomaty wzdłuż tych wysp i w większości sklepów będziesz mógł płacić kartą kredytową, choć należy podkreślić, że wiele z nich nie przyjmuje American Express.

GODZ. OTWARCIA SKLEPOW

Zazwyczaj w obszarach miejskich sklepy są otwarte od poniedziałku do soboty w godz. od 9:00 rano do około 20:30 wieczorem, w zależności od rodzaju działalności. Wiele z nich zamyka w sobotę po południu lub w południe, lecz centra handlowe pozostają otwarte od godz. 10:00 rano do 20:00 wieczorem.

Jeżeli odwiedzisz najbardziej turystyczne strefy, będziesz miał do dyspozycji sklepy otwarte każdego dnia w tygodniu.

KORZYŚCI PODATKOWE

Wyspy Kanaryjskie mają specjalny system podatkowy, inny niż w pozostałej części hiszpańskiego terytorium i uznany przez konstytucję. To dlatego korzystają z podatku konsumpcyjnego dużo mniejszego niż w reszcie Europy (7%), co się przekłada na znaczne obniżki na prawie wszystkich produktach.

apteki

Jeśli podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich będziesz potrzebować jakichś leków lub produktów farmaceutycznych, kupisz je w wielu aptekach znajdujących się na całym archipelagu. Pamiętaj, że leki są sprzedawane tylko w licencjonowanych aptekach, które są oznaczone symbolem: Farmacia Autorizada

Nie zapomnij, że…

Wyspy Kanaryjskie oferują ci mnóstwo produktów ekskluzywnych dla tych wysp, a których nie możesz przegapić. Wśród najbardziej popularnych są oczywiście gastronomiczne takie jak kawa Agete, ser z La Palam i tzw. majorero, gofio (prażona kasza kukurydziana), miód z La Palam, wina o oznaczeniu pochodzenia lub szeroka oferta wyrobów cukierniczych. Oprócz tego, możesz również nabyć inne takie jak odzież kanaryjskich projektantów mody, dzieła sztuki i wyroby rzemieślnicze takie jak koszyki, ceramika lub biżuteria.

Z tego powodu Wyspy Kanaryjskie zapraszają cię każdego dnia w roku na urlop na wolnym powietrzu, podczas którego cieszyć się będziesz ze światła, czystego nieba i na korzystanie do maksimum z twojego wolnego czasu.