OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Ogród Botaniczny Viera y Clavijo

Ogród Botaniczny Viera y Clavijo Muzea i centra turystyczne na Gran Canaria
Ogród Botaniczny Viera y Clavijo Muzea i centra turystyczne na Gran Canaria
Ogród Botaniczny Viera y Clavijo Muzea i centra turystyczne na Gran Canaria

Odwiedź największy ogród botaniczny Hiszpanii

Wąwóz Guiniguada przebiega przez niewątpliwie wspaniały, niepozostawiający nikogo obojętnym, zakątek: Ogród Botaniczny Viera y Clavijo, największy w Hiszpanii i jeden z najpiękniejszych na świecie. Spacer po 27. hektarowej przestrzeni, umożliwia poznanie zróżnicowanej flory, którą może dumnie pochwalić się archipelag kanaryjski. Znajdujący się w stolicy wyspy Gran Canaria, na północnym wschodzie wyspy, gromadzi wspaniałe i egzotyczne gatunki, a także ponad 500 endemicznych roślin, a w nich niektóre zagrożone wyginięciem.

Kanaryjski ogród z tysiącami okazów kaktusów, Dracen smoczych i palm

W tym roślinnym wszechświecie, zwanym również Jardín Canario, realizuje się marzenie założyciela tego raju, Szweda Erica Sventeniusa -pochowanego w tym miejscu, którego zadaniem było chronienie rodzimej flory. Ogród jest otwarty przez cały rok, a jego najpiękniejszą częścią jest Jardín de las islas, obszar o 7000. tysiącach metrów kwadratowych, pokryty sosnami, Dracenami smoczymi i palmami. Równie niesamowity jest jego egzotyczny gaj palmowy, który wita zwiedzających; kaktusowy ogród z 2000. okazów; ogród makaronezyjski; lub też zawsze zaskakujący makaronezyjski las wawrzynolistny.

Isla Gran Canaria

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
Tak

Tak

Tak

Tak

ODKRYJ