OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Atlantyckie Centrum Sztuki Współczesnej (Centro Atlántico de Arte Moderno – CAAM)

Atlantyckie Centrum Sztuki Współczesnej na Gran Canarii
Atlantyckie Centrum Sztuki Współczesnej na Gran Canarii
Atlantyckie Centrum Sztuki Współczesnej na Gran Canarii
Atlantyckie Centrum Sztuki Współczesnej na Gran Canarii

Podróż przez artystyczne dziedzictwo Afryki, Ameryki i Europy

To muzeum o szczególnym znaczeniu znajduje się w historycznej dzielnicy Vegueta, na starym mieście w Las Palmas de Gran Canaria, stolicy wyspy. Atlantyckie Centrum Sztuki Współczesnej zostało przekształcone w muzeum sztuki nowoczesnej związanej z Wyspami Kanaryjskimi. Muzeum stawia sobie za cel pobudzanie do krytycznego myślenia oraz przybliżanie dziedzictwa artystycznego trzech kontynentów: Afryki, Ameryki i Europy. Podczas zwiedzania możliwe jest zapoznanie się z malarstwem, rysunkiem, rzeźbą, grafiką, obiektami sztuki pocztowej (mail art) oraz interesującymi instalacjami, które koncentrują się wokół koncepcji „trójkontynentalności”.

Wstęp wolny na wystawy i sklep z pamiątkami

Centrum sztuki z bezpłatnym wstępem dla wszystkich zwiedzających oferuje swoim gościom rozbudowany harmonogram wystaw oraz bogaty program imprez towarzyszących związanych z kulturą współczesną. Biblioteka, w której mieści się niemal 57 tysięcy pozycji dotyczących różnych rodzajów twórczości, posiada obszerną kolekcję poświęconą sztuce i twórcom afrykańskim oraz latynoamerykańskim. W muzeum znajduje się również sklep z szeroką gamą artykułów związanych z różnymi dziedzinami sztuki, takich jak: książki, pocztówki, biżuteria, torby, artykuły papiernicze i dekoracyjne, które stanowią doskonałą pamiątkę z niezwykłej wizyty.

Isla Gran Canaria

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
sí

sí

ODKRYJ