OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Muzeum Ziarna La Cilla

Muzeum Ziarna La Cilla na Fuerteventurze
Muzeum Ziarna La Cilla na Fuerteventurze
Muzeum Ziarna La Cilla na Fuerteventurze

Poznaj historię rolnictwa na Fuerteventurze

Muzeum Ziarna mieści się we wnętrzu małego domu Casa de La Cilla położonego w miejscowości La Oliva, w północnej części Fuerteventury. Ten starodawny budynek z kamienia o znacznej wartości zabytkowej został odnowiony specjalnie w celu stworzenia w nim Muzeum Ziarna. Dzięki niemu zwiedzający mają okazję poznać historię rolnictwa na wyspie i przekonać się jak wielkie znaczenie miała uprawa zbóż w życiu codziennym na Fuerteventurze. Podczas interesującej wizyty w muzeum, która obejmuje również wystawę fotografii, pomagających lepiej zrozumieć charakter pracy na roli, można dowiedzieć się, w jaki sposób czynniki, takie jak nadmierny wypas przyczyniły się do powstania obecnego surowego krajobrazu wyspy.

Dowiedz się, w jaki sposób dawniej pozyskiwano ziarno

Muzeum Ziarna to doskonałe miejsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób dawniej oddzielano ziarno od kłosów. Eksponowane przedmioty, narzędzia, zdjęcia i informacje związane z pracą na roli ukazują historię Fuerteventury, wyspy, która przez wiele stuleci była uważana za “spichlerz Wysp Kanaryjskich” ponieważ to na jej terenach uprawiano zboża wykorzystywane do wyżywienia całego archipelagu. Zwiedzający muzeum mają okazję wziąć udział w odtworzeniu pozyskiwania ziaren zbóż, obejrzeć narzędzia rolnicze i zrozumieć, na czym polegała praca na roli. W Muzeum Ziarna odbywają się także różnego rodzaju zajęcia o charakterze rozrywkowym i dydaktycznym.

Isla Fuerteventura

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
sí

sí

ODKRYJ