Windsurf na plaży El Cabezo

Spot z ekstremalnymi wiatrem i falami na Teneryfie

Na południu Teneryfy, tuż przy miejscowości El Médano, znajduje się popularny wśród najbardziej doświadczonych windsurferów spot, ze względu na extremalne wiatry i fale. Jest to plaża El Cabezo, enklawa odwiedzana przez miłośników windsurfingu, która wymaga wysokiego poziomu zaawansowania, ze względu na niebezpieczne warunki, zwłaszcza w dni o wysokich falach i silnych prądach. Odbywa się tu część zawodów World Tour Windsurfing PWA (Professional Windsurfers Association) i jest to miejsce szczególnie polecane, gdy wieją wiatry północne i północno-wschodnie.

Windsurf na piaszczystej plaży i wulkanicznej rafie.

Lewa fala na plaży El Cabezo jest bardziej stała i ma lepsze załamania niż prawa fala. Dno jest piaszczyste i z rafy wulkanicznej, a w związku z wynurzającymi się skałami w trakcie odpływu, zaleca się windsurfing jedynie przy średnim lub wysokim przypływie. W okolicy oferowane są liczne punkty usługowe dla sportowców, panuje turystyczna, odprężająca i surfingowa atmosfera, typowa dla miejscowości El Médano.

Parking
Restaurant
Localidad
El Médano

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
  • Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
  • Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
1
259
13
262
10045