Windsurf w Las Cucharas

Windsurf dla wszystkich poziomów zaawansowania na Costa Teguise

Las Cucharas jest spotem znajdującym się na Costa Teguise, na wschodzie wyspy Lanzarote. Jest to idealne miejsce dla wszystkich poziomów zaawansowania, gdyż w samej zatoce przeplatają się spokojne strefy dla początkujących z wybornymi falami dla najbardziej doświadczonych windsurferów. Pomimo dna z rafy wulkanicznej, wejście do wody i wyjście z niej są bardzo łatwe. Ponadto znajduje się w jednym z największych ośrodków turystycznych na wyspie, oferujących zawkaterowanie, restauracje i inne usługi.

Spot zawodów PWA World Tour Freestyle

Fale w Las Cucharas tworzą się na rafie na obrzeżach zatoki, powstające z lewej strony, są krótkie i mają puste załamania. Warunki sprzyjają przez cały rok, aczkolwiek najbardziej regularne wiatry pojawiają się od maja do sierpnia. Najlepsze wiatry w Las Cucharas są NE Side Shore. Ponadto, w tym spocie odbywa się jedna z prób zawodów World Tour Freestyle PWA (Professional Windsurfers Association) światowej sławy.

Parking
Restaurant
Localidad
Costa Teguise

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
3
259
13
262
10045