Windsurf w Jameos del Agua

Spot windsurfingowy dla ekspertów na Lanzarote

Spot Jameos del Agua znajduje się w północnej części wyspy Lanzarote, tuż pod centrum turystycznym o tej samej nazwie i przy Cueva de los Verdes. Oprócz miejsca do windsurfingu dla ekspertów, jest to wyjątkowo piękny chroniony obszar. W Jameos del Agua, gdzie dominują wiatry północno - wschodnie, powstają jedne z najlepszych lewych fal wyspy: szybkie i długie, z odstępami i osiągające trzy metry wysokości.

Regularny wiatr przez cały rok w Jameos del Agua

Ze względu na dno z rafy wulkanicznej, wejście do wody jest nieco skomplikowane, zwłaszcza w okresie przypływu. Pomimo bardzo regularnych wiatrów tego spotu przez cały rok, od kwietnia do września warunki do windsurfingu są jeszcze lepsze. Z parkingu ośrodka turystycznego Jameos del Agua, można dojść pieszo, a także dojechać pojazdem terenowym, jeśli bezpośredni dojazd do plaży jest otwarty.

Localidad
Haria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
3
259
13
262
10045