Windsurf w Salinas de Pozo

Intensywnie surferska atmosfera na Gran Canaria

W Santa Lucía, na południowym wschodzie wyspy Gran Canaria, znajduje się spot Salinas de Pozo. Wielu sportowców średniego i wysokiego poziomu zaawansowania wybiera ten spot do windsurfingu, ze względu na wspaniałe warunki i różnorodność fal. Jest to bardzo wietrzna strefa i niebezpieczna dla kąpiących się, w związku z tym atmosfera jest niemalże całkowicie związana z surferami. Wzdłuż wybrzeża Salinas de Pozo, pojawiają się zróżnicowane szczyty długich fal o pionowych załamaniach, przy wiatrach północnych i północno-wschodnich side on shore.

Spot do windsurfingu uczęszczany przez cały rok

W Salinas de Pozo należy wziąć pod uwagę trudne wejście do wody, zwłaszcza w okresie przypływu, kiedy fala załamuje się z dużą siłą. Brzeg jest pokryty kamieniami, a dno rafą wulkaniczną i pomimo że jest to spot odwiedzany przez miłośników windsurfingu przez cały rok, miesiące od kwietnia do września są ulubionymi przez stałych windsurferów w Salinas de Pozo.

Localidad
Pozo Izquierdo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045