Windsurf w Pozo Izquierdo

Spot do windsurfingu przez cały rok

Pozo Izquierdo znajduje się na południowym wschodzie wyspy Gran Canaria, przy miejscowości Vecindario, z bardzo regularnymi warunkami wietrznymi i fal, dzięki którym można korzystać ze spotu przez cały rok. Pomimo że wymaga wysokiego poziomu zaawansowania, jest to spot znany na skalę międzynarodową, gdyż jest uwzględniony w zawodach World Tour Windsurfing PWA (Professional Windsurfers Association). Fale są długie i załamują się od prawej, przy wietrze północno-wschodnim side on shore, który jest intensywniejszy w letnie miesiące.

Surfcamp, sklepy i szkoły windsurfingu na Gran Canaria

W związku z łamiącymi się przy brzegu falami w trakcie przypływów i biorąc pod uwagę skaliste dno, wskazana jest ostrożność w celu uniknięcia szkód sprzętu, a nawet zaleca się użycie ochronnego obuwia. Pozo Izquierdo oferuje wiele usług, surfcamp i sklepy specjalizujące się windsurfingu, poza Międzynarodowym Centrum Windsurfingu. Dojazd od autostrady GC-1 jest łatwy, należy ją opuścić wyjazdem Vecindario-Pozo Izquierdo, po czym od samego miasta Vecindario droga prowadzi aż do morza.

Parking
Restaurant
Localidad
Pozo Izquierdo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045