Windsurf na Playa de Sotavento

Idealny spot na Fuerteventurze, aby rozpocząć przygodę z windsurfingiem
Playa de Sotavento, plaża na południowym- wschodzie wyspy Fuerteventura, jest jednym z najlepszych spotów do windsurfingu na Wyspach Kanaryjskich, ze względu na różnorodność, którą oferuje surferom o wszystkich poziomach zaawansowania. Znajduje się blisko Costa Calma i dysponuje bardzo bezpieczną strefą, żeby rozpocząć windsurfing, a także strefą z intensywnymi wiatrami, idealną dla windsurferów o wysokim poziomie zaawansowania. Playa de Sotavento znana jest ze światowych zawodów Windsurfing & Kiteboarding, corocznie odbywających się w tym spocie.
Surferowa atmosfera przy centrum windsurfingu na Costa Calma
Najbardziej stałe wiatry tego spotu wieją w okresie letnim: północno-wschodnie wiatry osiągające intensywność nawet ponad 50 węzłów. Dno jest piaszczyste, a fale załamują się zwykle od lewej, blisko brzegu. Atmosfera na obszernej plaży Playa de Sotavento jest sportowa, dzięki centrum winsurfingu René Egli i barom, w których wielu sportowców regeneruje siły po żeglowaniu.
Parking
Restaurant
Localidad
Sotavento

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
4
259
13
262
10045