Wioska San Juan de la Rambla

Jedna z najładniejszych zabytkowych starówek na Teneryfie

Obowiązkowym przystankiem na drodze do północno-zachodniego regionu Teneryfy jest San Juan de la Rambla, wioska zachęcająca kąpielą w naturalnym basenie Charco de La Laja, której zabytkowa starówka, uznana za Dobro Dziedzictwa Kulturowego, stanowi bogatą spuściznę. Od centralnego placu Rosario Oramas odbiegają kamienne ulice, jak np. La Alhóndiga, po których można spacerować, podziwiając jedną z najładniejszych zabytkowych starówek na Teneryfie.

Zabłądzić wśród ulic skrywających bogatą spuściznę kulturową

Miejscowy zespół historyczny skupia się wokół XVI-wiecznego kościoła św. Jana Baptysty, dokoła którego zbudowali swoje domy pierwsi europejscy kolonizatorzy. Na głównej fasadzie domu rodziny Oramas można podziwiać wspaniały, drewniany balkon z okiennicami. Serce tej wioski skrywa bogatą spuściznę kamiennych domów pokrytych dachówką i ozdobionych pięknymi, drewnianymi balkonami.

Historical heritage
Dziedzictwo
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
San Juan de la Rambla

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045