Vilaflor de Chasna

Piękna wioska w fałdach Teide

Vilaflor, piękna wioska leżąca na południu Teneryfy i przyległa do Parku Narodowego Teide, to oaza spokoju otoczona wiejskimi i sosnowymi krajobrazami. Jej ulice i domy świadczą o historii środkowego regionu wyspy, oddalonego od zgiełku ośrodków turystycznych sąsiadującego południa. A jej dziedzictwo naturalne i kulturowe zasługuje na niespieszną wizytę.

Wyspiarska wioska z dziedzictwem zabytków natury i kultury

Osadzona w samym Parku Narodowym Corona Forestal, Vilaflor zachowuje aromat wyspiarskiej wioski, dzięki uprawom winorośli dającym słynne wino, którego zwiedzający nie może nie skosztować. Vilaflor skrywa bogate dziedzictwo zabytków historycznych, takich jak Casa del Marqués czy stary młyn wodny. Ale posiada również przepiękne zabytki natury, do których prowadzą różne ścieżki, między innymi szlak Pino Enano, zapewniający wprost idealny widok na wioskę.

Historical heritage
Dziedzictwo
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Vilaflor

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
10
262
10045