Stare miasto w Santa Cruz de Tenerife

Wieki historii w jednej z dwóch stolic Kanarów

Znajdująca się w północno-wschodniej części wyspy Teneryfy, jej stolica nosi ślady czasu i historii liczącej ponad pięć wieków. Założona 3 maja 1494 r. przez hiszpańskiego kapitana Alonso Fernández de Lugo, szybko stała się kluczowym portem na szlaku handlowym między Europą i koloniami amerykańskimi. Pełna świątyń i zabytków, zachowuje malownicze obiekty na placach El Príncipe, Weyler, San Francisco oraz Candelaria.

Zatoka Teneryfy z kościołami, targami i historycznymi ulicami

Zatoka Santa Cruz de Tenerife zachowała swoją znaczącą historię żeglarską ze starymi budynkami, takimi jak kościół La Concepción czy pałac Carta. Na początku XX wieku powstał park Garcia Sanabria, który określa granice dzielnicy El Toscal. Z powiewem kolonializmu, w każdą niedzielę targ Nuestra Señora de África przyciąga zainteresowanie ze swoim popularnym targowiskiem antyków. Na słynnej ulicy La Noria znajdują się tradycyjne tawerny i siedziby części murgas z Karnawału w stolicy Teneryfy.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Santa Cruz de Tenerife

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
10
262
10045