Stare miasto w Puerto de la Cruz

Najstarsza miejscowość turystyczna na Wyspach Kanaryjskich

W północnej części wyspy Teneryfy, Puerto de la Cruz stało się pod koniec XVIII wieku jednym z pierwszych miejsc dla powstającej turystyki międzynarodowej. Poza antycznym portem w La Orotavie, posiada takie zabytki jak Casa de la Aduana, która obecnie jest salą sztuki, okolice placu El Charco, promenadę San Telmo i dzielnicę rybacką La Ranilla – Żabkę. Pośród plaż Martiánez i Jardín znajdują baseny Lago Martiánez zaprojektowane przez artystę Césara Manrique w 1977 r.

Pionierskie miejsce dla przyrodników na spokojne wakacje

Ze swoją długą historią pełną znanych gości, takich jak Humboldt czy Berthelot, ze światowej sławy winami, które zostały nawet wspomniane przez Szekspira, Puerto de la Cruz jest obecnie idealnym miejscem na spokojny wypoczynek. Oferuje duży wybór sklepów i słynną kuchnię międzynarodową. Podczas wycieczki kulturowej należy odwiedzić anglikański kościół i cmentarz oraz świątynie Peña de France i San Francisco.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Puerto de La Cruz

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045